Dalies:

Mainīsies pasta tarifu sistēma: daži sūtījumi būs dārgāki, citiem cena mazināsies

Mainīsies pasta tarifu sistēma: daži sūtījumi būs dārgāki, citiem cena mazināsies
LETA/ Evija Trifanova
  • 29. Nov. 2019

No nākamā gada spēkā stāsies jauni pasta tarifi, daži no tiem samazināsies, bet daži pieaugs. Vidējais iekšzemes sūtījumu tarifu pieaugums būs 18%. Vidējais pārrobežu sūtījumu tarifu pieaugums būs 39% vēstuļu korespondencei un 6% - paku sūtījumiem, informēja Latvijas Pasts.

Jaunā pieeja paredz no līdzšinējiem 240 dažādiem pamata tarifiem pāriet uz vienkāršotu sistēmu, kurā jebkura sūtījuma tarifu ietekmētu tikai trīs faktori:

  • sūtījuma svars,  
  • vai sūtījums ir vienkāršs, ierakstīts vai apdrošināts,
  • ģeogrāfiskā zona, uz kuru sūtījums jānogādā.

Turklāt, klientam pašam noformējot sūtījumu Latvijas Pasta interneta pašapkalpošanās vietnē, ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu pārsūtīšanas tarifi būs zemāki.  Šādi veicot noformēšanu, sūtījuma ierakstīšanas un apdrošināšanas maksa samazināsies par 29%.

Lasītākās ziņas valstī

Pasta tarifi nav mainīti jau 10 gadus, un Latvijas Pasts izstrādāja un piedāvāja apstiprināšanai jaunu, modernu tarifu struktūras modeli. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi Latvijas Pasta izstrādāto projektu, un atbilstoši SPRK lēmumam jaunā pakalpojumu struktūra un tarifi stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Universālā pasta pakalpojuma tarifu izmaiņas skars tikai regulēto tirgus segmentu, izņemot abonēto preses izdevumu piegādes tarifus.

Jaunā sistēma paredz atteikšanos no sūtījumu iedalīšanas divās klasēs - A un ekonomiskajā B klasē, turpmāk paredzot tikai prioritāro A klases piegādi.

Jaunā sistēma paredz jaunu sūtījumu klasifikāciju, atsakoties no līdz šim ierastā dalījuma vēstulēs, pastkartēs, bandrolēs, sīkpakās un pasta pakās. Tā vietā klientiem tiek piedāvāta saprotama terminoloģija, visus sūtījumus iedalot divās lielās grupās - vēstuļu korespondences sūtījumos, kas ietvers līdzšinējās pastkartes, vēstules, sīkpakas un bandroles, un pasta paku sūtījumos.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti