Dalies:

Maijā pirmizrādi piedzīvos Ilonas Brūveres dokumentālā filma par dzejnieku Uldi Bērziņu

Maijā pirmizrādi piedzīvos Ilonas Brūveres dokumentālā filma par dzejnieku Uldi Bērziņu
Foto: Ģirts Raģelis
  • 27. Mar. 2019

Maijā pirmo reizi demonstrēs režisores Ilonas Brūveres jaunāko filmu “Konstrukcijas” par dzejnieku un tulkotāju Uldi Bērziņu, atzīmējot Ilonas Brūveres 45. radošā darba jubileju.

Filma stāsta par dzejnieka Ulda Bērziņa ikdienu, viņa namu Maskavas forštatē un Bērziņu ģimeni. Filmējušies gan dzejnieka bērni un mazbēni, gan kaķis un Ulda draugs Jānis Rokpelnis. Uldis Bērziņš dzimis 1944. gadā Rīgā. Studējis latviešu filoloģiju Latvijas Valsts universitātē, zināšanas papildinājis arī Krievijā, Uzbekistānā, Islandē, Zviedijāun citās pasaules valstīs. Pirmās dzejas publikācijas - 1963. gadā, pirmais dzejoļu krājums “Piemineklis kazai” iznāca 1980. gadā. Bērziņš atdzejo un tulko no slāvu, semītu, turku, irāņu, ģermāņu un citām valodām. 2011.gadā tika izdots Bērziņa tulkotais Korāns. Bērziņš bijis Latvijas Bībeles biedrības Teksta komisijas loceklis, dzejnieks apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Rudenī Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicinās uz Ilonas Brūveres filmu retrospektīvu, iepazīstinot publiku ar 100 ekrāna minūtēm, kas apkopo režisores spilgtāko filmu un televīzijas raidījumu fragmentus no 1974. līdz 2019. gadam. Šogad ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu režisore uzsākusi darbu pie kino provēm savai pilnmetrāžas spēlfilmai “Dzīves vilcienā”.

Ilona Brūvere plašākai publikai zināma ne tikai kā kino režisore, bet gan arī kā žurnāliste. Viņa bijusi izklaides izdevuma "Nakts" dibinātāja, Kultūras nodaļas vadītāja "Neatkarīgajā rīta avīzē", kā arī redaktore un režisore Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijā. Vairākkārt nominēta kā labākā dokumentālo pilnmetrāžas filmu režisore Nacionālajai balvai “Lielais Kristaps” un balvu ieguvusi  2012. gadā par filmu “Versija Vera”.

Foto: Ģirts Raģelis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti