Dalies:

Madrides dokumentālo filmu festivāla DocumentaMadrid kā īpašā viešņa piedalījās kinorežisore Laila Pakalniņa

Madrides dokumentālo filmu festivāla DocumentaMadrid kā īpašā viešņa piedalījās kinorežisore Laila Pakalniņa
  • 10. May. 2018

Madrides dokumentālo filmu festivāla DocumentaMadrid 3. maija atklāšanā kā festivāla īpašā viešņa piedalījās starptautiski atzītā kinorežisore Laila Pakalniņa. Uzrunājot klātesošos Laila Pakalniņa pateicās festivāla rīkotājiem par iespēju piedalīties, uzsverot, ka šis ir lielisks festivāls, kurš šogad svinot 15.jubileju, izrāda 15 L.Pakalniņas dokumentālās filmas, tajā skaitā arī jaunāko filmu “Zirdziņ, hallo! (Hello Horse!). Vēstniecību festivāla atklāšanas pasākumā pārstāvēja trešā sekretāre Elīna Saldovere, kura uzrunājot auditoriju uzsvēra, ka ir īpaši Latvijas Simtgades gadā izcelt pasaules slaveno un Latvijā ļoti mīlēto režisori Lailu Pakalniņu, kuras filmās vēsture savijas ar tagadni.

5. maijā Madrides nozīmīgajā kinoteātrī Cine Doré, notika L.Pakalniņas filmu retrospektīvas atklāšana ar trīs filmu seansu – “Zirdziņ, hallo!”, “Sapnis”, “Pa Rubika ceļu”. Retrospektīvās atklāšanas pasākumu ievadīja festivāla direktors David Varela un uzruna teica vēstniece Argita Daudze, kura apsveica Documenta Madrid veidotājus ar lielisko izvēli, uzaicinot latviešu režisori un pateicās Lailai Pakalniņai par viņas filmām, kurās skatītāji var baudīt izcilu kinomākslu un iepazīt Latviju, tās cilvēkus un dabu. Šis gads Latvijai ir īpašs, kad atzīmējam simtgadi, un ar Lailas Pakalniņas filmām maija sākumā Documenta Madrid festivāla ietvaros pievēršam uzmanību 4.maijam - Latvijas neatkarības atjaunošanai. Atbildot uz skatītāju jautājumiem pirmās dienas retrospekcijas beigās, Laila Pakalniņa, uzsvēra, ka Latvija vienmēr ir bijusi Eiropā, un mums ir svarīgi būt Eiropas Savienībā kopā ar citām Eiropas valstīm.

Madrides apmeklēšanas laikā režisore apmeklēja Latvijas vēstniecību un parakstījās viesu grāmatā.

Latvijas vēstniecība Spānijā, Latvijas simtgades ietvaros, atbalsta dokumentālo filmu festivālu DocumentaMadrid (XV Festival Internacional de Cine Documental Documenta Madrid 2018), kas šogad notiek no 3. līdz 13. maijam Madridē.

Vairāk informācijas: https://www.elimparcial.es/noticia/189312/cultura/documentamadrid-abre-su-xv-edicion-honrando-al-cineasta-ross-mcelwee.html

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti