Dalies:

Mācības apmaiņas programmā Francijā. Dārtas stāsts

Mācības apmaiņas programmā Francijā. Dārtas stāsts
Ekrānšāviņš
  • 18. Sep. 2019

Dārta apmaiņas programmā mācījusies Francijā, tas bijis grūts laiks, jo dzīvojusi citā vidē, bet šis gads bija neatsverams viņas izaugsmē.

Uzziņai: Dārta. 18 gadi. Augusi trīs bērnu ģimenē. Ieguvusi stipendiju mācībām apmaiņas programmā. 10 mēnešus mācījusies Francijā, dzīvojusi viesģimenē. Vēlas  strādāt kino. Nākotnē plāno studēt Francijā.

Raidījuma “Klase” filmēšanā Dārta izvēlējusies doties uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, jo, dzīvojot Francijā, Dārta iemīlējās Parīzes muzejos, kur labprāt pavadīja laiku.

Lasītākās ziņas valstī

Dārtas vecāki strādā kino jomā, tētis ir filmu, mamma kostīmu māksliniece. Dārta ikdienā izjūt atšķirību starp sevi un citiem pusaudžiem - viņa ir individualitāte,  nejūtas kā pūlis, kā visi, to Dārta bieži izjūt ikdienā, viņai ir grūti integrēties citā vidē.

Viņa uzskata, ka tie, kas dzīvojuši radošā vidē, kuriem ļauts izpausties gan bērnībā, gan pusaudža gados, tie redz tālāk nekā tad, ja bērnu mēģina iesprostot izglītības sistēmā un vecāki norāda, kā jādara.

“Man nepatīk tas, ka visus māca pēc viena parauga, skolās pazūd individualitāte.”

Dārtas māsīca brauca apmaiņas programmā uz gadu, kas radīja lielu Dārtas interesi. Dārta pieteicās stipendijai, kad bija zināms, ka var braukt mācīties uz Franciju, bija pārdomu laiks, jo ilgi nesatiks savu ģimeni.

Dārta priecīga aizbrauca septembrī uz Franciju pie viesģimenes mazā miestiņā, oktobrī bija lūzuma punkts, tas bija draugu trūkums, tagad spriež Dārta. Viņa domāja: “Jutos tik ērti, tagad esmu iemesta kaut kur, man neviens nenāk pretim.”

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti