Dalies:

Ļvovā, Ukrainā atklāta Latvijas Republikas Goda konsulāta informatīvā plāksne

Ļvovā, Ukrainā atklāta Latvijas Republikas Goda konsulāta informatīvā plāksne
  • 24. Apr. 2017

10. aprīlī Ukrainas rietumu lielākajā pilsētā Ļvovā tika atklāta informatīvā plāksne par godu Latvijas un Ukrainas ilggadējam diplomātiskajām attiecībām. To atklāja uz nama fasādes, kurā jau 1929. - 1939. gados atradās Latvijas Republikas Goda konsulāts Ļvovā – Saksaganskogo ielā 1. Pasākumā piedalījās Latvijas Republikas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns, Ļvovas mērs Andrejs Sadovijs un Latvijas Goda konsuls Volodimirs Garcula.

Vēstnieks Juris Poikāns uzsvēra, ka šī plāksne atklājums būs vēl viens atgādinājums par daudzveidīgo Ļvovas vēsturi: "Es ļoti priecājos, ka beidzot esam īstenojuši šo projektu. Es esmu pārliecināts, ka tas ir ļoti svarīgs notikums Latvijas un Ukrainas attiecībās. Šogad mēs arī atzīmējam mūsu valstu diplomātisko attiecību dibināšanas 25. gadadienu. Ļvova ir ļoti savdabīga un skaista, daudzas valstis un tautas ir atstājušas šeit kultūras liecības. Un ir svarīgi to neaizmirst. Mēs atceramies Latvijas Goda konsulātu, kas šeit darbojās no 1929. gada līdz Polijas okupācijai".

Savukārt Ļvovas mērs Andrejs Sadovijs norādīja: "Šodien Ļvovai ir ļoti laba diena. Mums ir gods uzņemt mūsu pilsētā Latvijas vēstnieku. Un arī mums ir liels gods piedalīties un kopīgi pieminēt laiku, kad šajā ēkā atradās Konsulāts. Paldies vēstniekam, paldies Latvijas Republikas Goda konsulam, Ārlietu ministrijai un visiem, kas ir piedalījās šajā pasākumā. Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā Ļvovā jau tika parakstīta vienošanās par partnerattiecībām ar Rīgu. Dod Dievs, lai mēs aktīvi attīstām šo sadarbību un izdarām daudz labu darbu".

Lasītākās ziņas valstī

Atgādinām, ka pašreizējais Latvijas Republikas Goda konsulāts Ļvovā strādā kopš 2005. gada.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti