Dalies:

LV portāls: Svarīgi nevis diasporai solītie labumi, bet partijas redzējums par Latvijas nākotni

LV portāls: Svarīgi nevis diasporai solītie labumi, bet partijas redzējums par Latvijas nākotni
  • 05. Sep. 2018

LV portālam: ELĪNA PINTO, Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde, KRISTĪNE SAULĪTE, Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēde, TATJANA ŽAGARE-VĪTIŅA, Amerikas Latviešu apvienības informācijas nozares vadītāja

Ārzemēs patlaban dzīvo aptuveni 370 000 Latvijas valstspiederīgo. Daudzas partijas savās Saeimas priekšvēlēšanu programmās iekļāvušas jautājumus, kas skar diasporu. Kā ārzemēs dzīvojošie tautieši vērtē līdzšinējo valsts politiku diasporas jautājumā un kā uzlūko partiju priekšvēlēšanu solījumus?

Īsumā:

Lasītākās ziņas

Vērojama kavēšanās attiecībā uz priekšlikumiem pilnveidot dzīvesvietas deklarēšanas sistēmu, kā arī mazināt barjeras reglamentēto profesiju un starptautisko organizāciju speciālistu piesaistei Latvijā atbilstoši ārvalstīs gūtajai kvalifikācijai.

Svarīgi, lai Saeimai izdotos pieņemt saturīgu Diasporas likumu, kas dos praktisku pienesumu diasporas un Latvijas valsts sadarbībai.

Par programmām ir grūti vēl spriest. Solīt uz papīra var daudz, it sevišķi pirms vēlēšanām.

LV PORTĀLS JAUTĀ

Kā vērtējat līdzšinējo valsts politiku diasporas jautājumā?

Eiropas Latviešu apvienības (ELA) viceprezidente Elīna Pinto: "

Valdība un Saeima diasporas lietās ir pamazām spējušas no atturīgas retorikas pāriet pie pragmatiskiem soļiem, kuru noturīgums gan būs redzams pēc vēlēšanām. Līdz ar demogrāfisko un darbaspēka spiedienu politiķu interese par diasporu aug – un jācer, ka vainagosies ar saturīga un saliedējoša Diasporas likuma pieņemšanu vēl šogad.

Tradicionālajās diasporas aktivitāšu jomās, tādās kā kultūra un izglītība, un vēstniecību darbs mītnes zemēs, sadarbība ir bijusi ļoti laba, audzis atbalsts latviešu valodas apguvei diasporā, Dziesmu un deju svētkos piedalījās rekordskaits dalībnieku no ārvalstīm. Pakāpeniski paplašinās politiķu izpratne par diasporu kā spēlētāju arī citās nozarēs: daudzsološas ir iestrādes ekonomikas un investīciju veicināšanai ar diasporas palīdzību, jauniešu iniciatīvām un mediju satura veidošanai diasporā, kā arī zinātnieku sadarbības veicināšanai. Pēc iepriekšējā Reemigrācijas atbalsta plāna “klīniskās nāves” šis gads nesis praktiskus, lai arī polemiskus pilotprojektus atgriešanās atvieglošanai. ELA rosina tos likt par pamatu mūsdienīgai reģionu attīstības mobilitātes politikai, kas būtu pieejama ikvienam Latvijā."

Visu interviju iespējams izlasīt lvportals.lv

Interviju sagatavoja Inese Helmane

Foto: Latvijas institūts, sociālās kustības #GribuTevi atpakaļ pastkarte, mākslinieks Egils Mednis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti