Dalies:

LV portāls: Kā reemigrantiem saņemt grantu uzņēmējdarbības sākšanai

LV portāls: Kā reemigrantiem saņemt grantu uzņēmējdarbības sākšanai
  • 20. Sep. 2018

Līdz 25. septembrim četros Latvijas novadu plānošanas reģionos – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē, bet līdz 1. oktobrim Rīgas plānošanas reģionā vēl var pieteikties projektu konkursam reemigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai – idejas īstenošanai var saņemt līdz pat 9000 eiro.

ĪSUMĀ
Reemigrācijas atbalsta pasākuma finansēšanas noteikumi visos reģionos ir vienādi.
Projektu iesniegumu vērtēšanas nolikumi plānošanas reģionos atšķiras.
Reemigrācijas atbalsta pasākuma dalībniekam ir jāievēro noteikti nozaru un darbības ierobežojumi.
Pieprasītais finansējums 2019. gadam ir 657 029 eiro, savukārt turpmāk katru gadu – 642 529 eiro.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro, ka tā kā šobrīd vēl notiek pieteikšanās atbalsta pasākuma finansējumam, precīzāka informācija par granta gribētāju skaitu būs konkursa noslēgšanās brīdī oktobra sākumā. Bet interesi par piedāvāto atbalstu uzņēmējdarbībai ir izrādījuši vairāk nekā simts cilvēku.

Kas nosaka finansējuma kārtību

Lasītākās ziņas valstī

Kārtību, kādā īsteno, novērtē un finansē valsts reģionālās attīstības atbalsta pasākumu – reemigrācijas atbalstu, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 496 “Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība”, kas stājās spēkā šogad 15. augustā. Šis atbalsts iekļaujas VARAM pavasarī uzsāktajā pilotprojektā “Reģionālās reemigrācijas koordinators”, kura ietvaros katrā no pieciem novadu plānošanas reģioniem darbojas pa vienam koordinatoram, kas uzrunā un informē potenciālos reemigrantus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Pilotprojektam šim gadam atvēlēti 425 000 eiro no valsts budžeta līdzekļiem.

Noteikumi visos reģionos ir vienādi, skaidrojot reemigrācijas atbalsta pasākuma finansēšanas kārtību, uzsver VARAM sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Upīte. Savukārt projektu iesniegumu vērtēšanas nolikumi plānošanas reģionos nav identiski. Nolikums ir iekšējs plānošanas reģiona normatīvais akts, kas regulē un nosaka projektu iesniegumu vērtēšanu un finansējuma izmaksu, kā arī vērtēšanas komisijas darba organizēšanu.

Pilno raksta versiju lasiet LVportals.lv
Raksta autors: Inese Helmane
Foto: Evija Triofanova, LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti