Dalies:

LV portāls: Diasporas pārstāve - Nevar skatīties uz cilvēkiem kā uz statistiku

LV portāls: Diasporas pārstāve - Nevar skatīties uz cilvēkiem kā uz statistiku
  • 26. Sep. 2018

Esat aktīva Latvijas diasporas pārstāve Apvienotajā Karalistē – jums ir savs blogs, kurā rakstāt par sabiedriski politiskajām norisēm, piedalāties dažādās diasporas organizētās aktivitātēs. Kā nonācāt ārzemēs?

Esmu juriste, uz Lielbritāniju pārcēlos ģimenes apstākļu dēļ – vispirms no Latvijas uz šejieni pārcēlās mans vīrs, pēc tam es viņam pievienojos. Rasisms īstenībā ir viens no iemesliem, kāpēc pārcēlāmies uz dzīvi Lielbritānijā, – mans bijušais vīrs ir melnādains cilvēks. Pēc aizbraukšanas no Latvijas sākotnēji dzīvojām Noridžā, bet pēc tam pārcēlāmies uz Londonu. Lielbritānijā kopumā dzīvoju astoņarpus gadus, bet Londonā jau piecus gadus.

Strādāju juridiskajā birojā, bet nepraktizēju kā juriste, kas apkalpo klientus. Esmu kompānijas iekšējā konsultante, sniedzu konsultācijas advokātiem, kas viņiem jādara, lai neiesaistītos naudas atmazgāšanas jautājumos, interešu konfliktos, finanšu noziegumos. Ja birojs ņem klāt jaunas lietas, vienmēr pārbaudu, vai zinām, ar ko strādājam, vai nepalīdzam atmazgāt naudu utt. Ļoti, ļoti daudz ir jānodarbojas gan ar sankcijām, gan ar naudas atmazgāšanu. Šobrīd šīs lietas Apvienotajā Karalistē ir ļoti aktuālas. Zinu, ka citi saka: salīdzinot ar Latviju, Lielbritānijā naudu atmazgā vairāk. Bet es arī zinu, cik daudz tiek darīts, lai to izsijātu, nepieļautu. Ja to nedarītu, te būtu pilnīgs trakums.

Lasītākās ziņas

Vai “Brexit” jūs satrauc un skars? Vai domājat palikt Apvienotajā Karalistē arī pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības?

Es domāju palikt. Nezinām, kā tas mūs skars tieši, kāds būs tiesiskais statuss un uz kāda pamata varēsim turpināt dzīvot Lielbritānijā. Ir tāda cerība, ka būs kāds tiesiskais risinājums, kas mums ļaus palikt. Bet jebkurā gadījumā – nebūs daudz variantu, būs jānokārto pilsonība, lai varam turpināt šeit dzīvot un strādāt.

Jūs taču piedalīsities 13. Saeimas vēlēšanās? Kādi ir jūsu kritēriji, lai balsotu par kādu konkrētu partiju?

Protams, es balsošu. Esmu balsojusi visus šos gadus. Kad dzīvoju Noridžā, no šīs pilsētas braucu 200 kilometrus uz Londonu, lai nobalsotu. Tagad ir arvien vairāk balsošanas iecirkņu visā Lielbritānijā. Ceru, ka tas dos lielāku atdevi un būs vairāk cilvēku, kas dosies uz vēlēšanām.

Runājot par partiju vērtēšanas kritērijiem – tās ir vērtības, kuras man ir svarīgas, lai es redzētu, ka cilvēki centīsies tās kaut kādā veidā nest tālāk. Esmu liberālā spārna vēlētāja. Man ir svarīgi, lai sabiedrība ir atvērta un iekļaujoša, lai cilvēki jūtas droši un viņiem ir vienlīdzīgas tiesiskās iespējas izpausties Latvijā un tikt novērtētiem. Līdz ar to skatos uz liberālo partiju galu. Vēl aizvien neesmu līdz galam izlēmusi, par ko balsot. Bet ir varianti. Skaidri zinu, par ko negribu balsot.

Visu interviju iespējams izlasīt portālā lvportals.lv

Foto: No I. Ejugbo personīgā arhīva

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti