Dalies:

LV portāls: Diasporas likumprojektu cer pieņemt vēl šīs Saeimas laikā

LV portāls: Diasporas likumprojektu cer pieņemt vēl šīs Saeimas laikā
Foto: CC0 licence
  • 13. Sep. 2018

Diasporas likumprojektam izskatīšanai otrajā lasījumā ir iesniegti 49 priekšlikumi. Debates Ārlietu komisijā ir ilgas un karstas, taču, iespējams, likumprojektu 2. lasījumā Saeimā varētu skatīt septembra beigās, bet pieņemt vēl šī parlamenta sasaukuma laikā.

ĪSUMĀ
  • Diasporas likumprojekts sastāv no četrām nodaļām, tam ir 19 panti.
  • Ārlietu komisijas atbalstītā definīcija noteic, ka diasporai piederīgas ir ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvojošas personas, kas ir Latvijas pilsoņi vai latvieši un to ģimenes locekļi.
  • Likumprojektā izsmeļoši uzskaitīts, kādas kompetences un uzdevumi diasporas politikā ir katrai ministrijai.
  • Ārlietu ministrija ir iesniegusi pieprasījumu jaunajām politiskajām iniciatīvām, pieprasot finansējumu visām Diasporas likumprojektā iesaistītajām ministrijām.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš LV portālam atklāja, ka mērķis ir Diasporas likumprojektu pieņemt vēl šīs Saeimas laikā. Tāpēc arī tiek rīkotas komisijas ārkārtas sēdes – notikušas jau divas. “Esam pie 16. priekšlikuma, vēl ir jāizskata 30, tāpēc vēl būs vajadzīgas vismaz divas trīs sēdes. Ceram līdz septembra beigām beigt darbu pie likumprojekta sagatavošanas otrajam lasījumam,” uzsver O. Ē. Kalniņš.

Raksta autore: Inese Helmane

Lasītākās ziņas

Visurakstu iespējams izlasīt portālā lvportals.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti