Dalies:

LV portāls: Atgriešanās uz dzīvi Latvijā – Kazdangas magnēts Vītolu ģimenei

LV portāls: Atgriešanās uz dzīvi Latvijā – Kazdangas magnēts Vītolu ģimenei
  • 21. Dec. 2018

Vītolu ģimene, kurā aug četri bērni, uz dzīvi Latvijā no Īrijas atgriezās pirms četriem gadiem. Tā saimnieko Kazdangas pils muižas apbūves bijušajā klēts kompleksā, kas celts 1825. gadā un kurā no piecām ēkām ir saglabājušās trīs. Lai gan finansiāli nav viegli, cilvēki par dzīvi nesūdzas un prom braukt vairs nedomā.

ĪSUMĀ

  • Kad vecākajam dēlam Kristiānam palika pieci gadi, paskaitījām – divu gadu laikā varam ārzemēs kaut ko sapelnīt un pēc tam atgriezties Latvijā.
  • No kursa, kurā mācījās pāri par 30 puišiem, Latvijā tagad ir palikuši vien seši – visi pārējie strādā ārzemēs.
  • Bērnus spiedām iet latviešu skoliņā, jo dzīvojām ar domu – ja nu tomēr atgriežamies. Ģimenē visi runājām tikai latviski.
  • Kristiāns bija pirmais, kurš trešajā vai ceturtajā klasē ierosināja: kā būtu, ja mēs ģimenē runātu angliski?
  • Sapratām: ja dēls aizies mācīties tālāk, atpakaļceļa vairs nebūs.
  • Vītoli uzslavē Kazdangu, kura esot kā magnēts, – pēdējos gados no ārvalstīm atgriezušās četras ģimenes.
  • Pagasta pārvaldes vadītājs vērtē, ka aizbraucēji Kazdangā nāk ar savu – pasaules – pienesumu.

Pie klāta kafijas galda Kazdangas pilī, kurā savulaik bijis lauksaimniecības tehnikums, LV portālu sagaida visi seši Vītoli – Raitis, Kristīne un viņu bērni Kristiāns, Roberts, Meldra un pastarītis Edvards. Kopš vasaras sākuma Kristīne te, pilī, strādā par tūrisma informācijas punkta vadītāju. Savulaik, dzīvojot Īrijā, neklātienē augstskolā Latvijā viņa izmācījusies tūrisma un viesmīlības vadību. Sieviete izrāda pili, kur tagad darbojas muzejs un pakāpeniski notiek remonts, cenšoties saglabāt vēsturiskās liecības.

Lasītākās ziņas valstī

“Nu mana laime ir pilnībā – dzīvoju akmens mājā, par kādu vienmēr esmu sapņojusi, strādāju darbu, kas patīk, dzīvoju skaistā vietā, turklāt vēl visu varu apvienot ar bērnu audzināšanu,” teic Kristīne. Arī Raitis strādā algotu darbu lauksaimniecībā. Ģimene tur lopus un pakāpeniski remontē ēkas klēts kompleksā.

Autore: Inese Helmane, LV prtāls
Foto: Inese Helmane, LV portāls
Visu rakstu iespējams izlasīt portālā lvportals.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti