Dalies:

Luksemburgas latviešu koris "Meluzīna" dzied Ziemassvētku noskaņās

Luksemburgas latviešu koris "Meluzīna" dzied Ziemassvētku noskaņās
  • 20. Dec. 2017

Pagājušajā sestdienā skaistu Adventes koncertu Luksemburgas Protestantu baznīcā bija sarīkojis Luksemburgas latviešu koris "Meluzīna".

Korī apvienojušies Luksemburgā un tās apkaimē mītošie latvieši diriģentes Jūlijas Norveles vadībā. Tā rīkoto Adventes koncertu jau var uzskatīt par tradīciju. Arī šogad koris bija sagatavojis skaistu svētku programmu Ziemassvētku noskaņās.

Koncerta programmā bija iekļauti atzītu latviešu autoru darbi, piemēram, Mārtiņa Brauna skaņdarbs ar Kārļa Skalbes vārdiem "Ulu mulu lulu", Jāzepa Vītola "Lūgšana" ar Mihaila Ļermontova vārdiem, Riharda Dubras komponētā "Ave Maria", kā arī Jura Vaivoda dziesma ar latgaliešu tautas dziesmas vārdiem "Kaladū" u.c.. Koncertā skanēja arī vairāki citu valstu komponistu skaņdarbi. Kā pamanījusi kora diriģente J. Norvele, tieši Magnusa Lauridsena "O Magnum misterium" un Ola Gjieilo "Northern Lights" vislabāk patikusi publikai. Koncertā uzstājās arī vijolniece Laura Zariņa, kura uzstājās gan viena pati, gan kopā ar flautisti Agnesi Nikolovsku un pianistu Mareku Kovaļevski. Mūziķi atskaņoja Johana Sebastiana Baha darbus, piemēram, sonāti vijolei sol minorā un dubultkoncertu vijolei un flautai do minorā.

Koncertu apmeklēja ap 160 cilvēku. Aptuveni puse bija latvieši, bet pārējie – citu tautu daudznacionālās Luksemburgas iedzīvotāji.

L. Norvele stāsta, ka šis koncerts, tāpat kā citas uzstāšanās, korim ir svētki. ""Meluzīnai" ir regulāra koncertdzīve, bet Ziemassvētku koncerts ir mūsu "brends". Atskaņojam ne tikai latviešu, bet visa Baltijas valstu reģiona mūziku," teic diriģente.

"Meluzīna" tika dibināta, lai piedalītos iepriekšējos Dziesmu svētkos. Kaut koris nosaukts par latviešu, tajā dzied ne tikai latvieši. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc kora repertuārs ir ļoti dažāds un daudzveidīgs. Kora mērķis ir nevis strādāt ne tikai latvietības stiprināšanas labā, bet arī popularizēt Baltijas reģiona mūziku un bagātināt ne tikai latviešu diaspora, bet Luksemburgas kultūras dzīvi. "No Baltijas komūnām esam lielākais un profesionālākais kolektīvs, mūs pazīst, mums ir sava publika un atbalstītāji. Sanāk, ka mēs veicinam Latvijas atpazīstamību," lepojas J. Norvele.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Publicitātes attēls

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti