Dalies:

Luksemburgā atzīmē Latvijas Valsts svētkus

Luksemburgā atzīmē Latvijas Valsts svētkus
  • 23. Nov. 2015

21. novembra vakarā kopā pulcējās Luksemburgā mītošie latvieši un Luksemburgā akreditētais diplomātiskais korpuss, lai svinētu Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienu.

Svētku uzrunā Latvijas vēstniece Beļģijā un Luksemburgā Lelde Līce-Līcīte atskatījās uz Latvijas paveikto intensīvo darbu prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē. Viņa uzsvēra: “Bez Luksemburgas latviešu sabiedrības aktīvās iesaistes un atbalsta mums nebūtu bijis iespējams nodrošināt tik ievērojamu klātbūtni un plašu Latvijas kultūras programmu Luksemburgā, kāda tā bija šogad”.

L. Līce-Līcīte izteica īpašu pateicību diriģentei Jūlijai Norvelei, folkloras kopas vadītājai Aigai Ožehovskai, Luksemburgas Eiropas skolas skolotājām Evijai Avotiņai un Kristīnei Jurgensonei, asociācijas Luksemburga – Latvija valdes priekšsēdētājam Gintam Stašānam un vēl daudziem citiem Luksemburgas latviešiem, kuri ik dienu rūpējas par to, lai Luksemburgā mītošie latvieši neaizmirstu savas saknes un saglabātu tautas tradīcijas.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Diderihs (Henri Diederich), sveicot viesus, izteica apbrīnu par Latvijas spēku pārvarēt nopietnas grūtības un uzsvēra, ka ir lepns par iespēju būt Latvijas pārstāvim Luksemburgā.

Svētku koncerta programmu bija sagatavojuši Luksemburgas latviešu koris „Meluzīna”, Eiropas skolas jaunieši un folkloras grupas „Dzērves” un “Mazās dzērves”.

Kā lūgtie viesi koncertu sniedza duets “Viņš un viņa”. Viņš – francūzis Freds Ormēns, džeza saksofonists, dziesmu autors un dziedātājs. Viņa – Ilze Lejiņa, Rīgas saksofona kvarteta soprāna saksofoniste.

Latvijas vēstnieci valsts svētkos sveikt bija ieradušies arī Luksemburgas lielhercoga pārstāvis lielmaršals Pjērs Bleijs (Pierre Bley), kā arī Luksemburgā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti