Dalies:

Lūdz ziedot grūtībās nonākušajiem tautiešiem Apvienotajā Karalistē

Lūdz ziedot grūtībās nonākušajiem tautiešiem Apvienotajā Karalistē
CC0 licence
  • 08. May. 2020

Tie cilvēki, kuri šobrīd koronavīrusa krīzes dēļ Lielbritānijā palikuši bez darba, nezina, kur atstāt bērnus, kamēr strādā, nespēj samaksāt rēķinus un nopirkt pārtiku vai arī saskārušies ar veselības briesmām vēl pirms dažiem mēnešiem nenojauta, kādās grūtībās nonāks. Daudziem no viņiem šobrīd vajadzīga līdzcilvēku palīdzība, tādēļ Latviešu Nacionālā padome Lielbritānijā (LNPL) sākusi ziedojumu vākšanas kampaņu.

Kā liecina informācija vietnē gofundme.com, pašreiz līdzcilvēku atbalstam saziedotas 855 britu mārciņas.

“Šī iniciatīva paredz praktiska atbalsta nodrošināšanu, pārtikas un pirmās nepieciešamības paku izsniegšanu trūkumā nonākušajiem tautiešiem, īpaši ģimenēm ar bērniem, kas pandēmijas krīzē zaudējuši darbu vai kuriem strauji samazinājušies ienākumi, un kuri operatīvu palīdzību ārkārtas apstākļos no vietējās pašvaldības Lielbritānijā saņemt nevar. Īpaši svarīgi tas ir tagad, kad Covid-19 dēļ daudziem ir ierobežota pārvietošanās,” teikts ziedojumu kampaņas aprakstā.

Lasītākās ziņas valstī

LNPL pārstāve Inese Asermane intervijā latviesi.com atklāj, ka par saziedoto naudu pirmie cilvēki atbalstu jau saņēmuši.

“Šī ir ļoti laba ideja, jo brīvprātīgām organizācijām nav atvēlēti naudas līdzekļi šādām krīzes situācijām. Šī ir laba iespēja atbalstīt vienam otru. Ja šobrīd nav iespējas atbalstīt fiziski, tad arī šāds veids ir brīnišķīgs. Cilvēki ir atsaucīgi un vēlas ziedot,” saka Asermane.

Latviesi.com jau vēstīja, ka marta sākumā LNPL izplatīja aicinājumu atsaukties grūtībās nonākušos tautiešus, rakstot uz īpašu e-pasta adresi palidzibaman@gmail.com. Kopš atbalsta akcijas sākšanas, LNPL sņēmusi ap četrdesmit vēstuļu.

Visbiežāk cilvēkiem vai nu ir problēmas atrast kādu, kurš pieskata bērnus, kamēr slēgtas skolas un bērnudārzi, vai arī, gluži pretēji, darbs zaudēts, uzkrājumi rūk un rodas grūtības apmaksāt rēķinus.

“Ir jautājumi, kuri bieži atkārtojas, tāpēc esam sagatavojuši vēstuli, kuru izsūtām automātiski kā atbildi uz saņemto e-pastu. Atbildes vēstulē ir minēts, kur griezties attiecīgos jautājumos - medicīna, ātrā palīdzība, pārtika, vietējā pašvaldība un interneta vietņu atzīmes, kur var pieteikties "Universal credit",” sniegto palīdzību raksturo LNPL pārstāve.

Taču vairāki cilvēki nonākuši īpaši smagās situācijās. Viena ģimene palikusi vispār bez iztikas līdzekļiem. Organizācijai arī steigšus bijis jāpalīdz diviem vēža slimniekiem un vienam smagas astmas pacientam, kuri līdz šim iegādājušies zāles Latvijā, bet, dažādo ierobežojumu dēļ, tagad tām nav tikuši pakaļ. 

“Smaga slimība, vēzis. Cilvēks netiek atpakaļ uz Latviju, nav sava GP [ģimenes ārsta, red.], nav labas angļu valodas un nav naudas. Sarunājam pierakstu pie GP un slimnīcā. Tagad zāles tiek izrakstītas un cilvēks tās saņem,” par vienu no gadījumiem stāsta Asermane. “Varu atzīt, ka cilvēki ir ļoti kūtri un ne visi māk prasīt palīdzību. Bet tas ir jāmāca. Mūsu, LNPL, uzdevums ir cilvēkus iedrošināt. Nelikt viņiem justies neiederīgiem un vientuļiem šajā krīzes situācijā, kurā viņi ir nonākuši. Ļoti daudz cilvēku nezina savas tiesības. Tas nav nekas slikts, jo mēs esam citā valstī, kur ir cita likumdošana. Šī krīze cilvēkiem dos dažādas iemaņas, kas ir pozitīvi. Un mēs, LNPL, esam te, lai viņus atbalstītu.”

Organizācija arī plāno apzināt citas Lielbritānijā esošās diasporas biedrības, kopienas un skoliņas un lūgt palīdzēt izplatīt informāciju par iespēju vērsties pēc atbalsta. E-pasta adrese palidzibaman@gmail.com joprojām ir atvērta palīdzības pieteikumiem.

“Iespējams, ir cilvēki, kuri nav Facebook sociālajā tīklā. Būtu ideāli, ja mēs varētu atrast katrā pilsētā kādu brīvprātīgo, kurš uzņemtos šīs informācijas nodošanu citiem. Kā arī, ja ir vajadzība, nogādāt pārtiku vai citas lietas,” LNPL ieceri skaidro organizācijas pārstāve.

Ja pēc krīzes beigām saziedotie līdzekļi paliks pāri, LNPL tos plāno novirzīt vietējai diasporai būtiskiem projektiem – aktivitātēm, skoliņām vai citiem labdarības projektiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti