Dalies:

Lūdz atsaukties pasažierus, kuri trešdien lidoja no Stambulas uz Rīgu

Lūdz atsaukties pasažierus, kuri trešdien lidoja no Stambulas uz Rīgu
CC0 licence
  • 27. Feb. 2020

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) patlaban apzina aviopasažierus, kuri trešdien kopā ar jaunā koronavīrusa slimnieku lidoja no Stambulas uz Rīgu.

Lai iegūtu precīzu pasažieru sarakstu, SPKC patlaban sadarbojoties ar Civilās aviācijas aģentūru. Tomēr vienlaikus arī paši pasažieri, kuri lidojuši ar minēto reisu, tiek aicināti par sevi ziņot SPKC, zvanot uz tālruni 67 501 590.

Jau ziņots, ka ar minēto avioreisu no Stambulas uz Rīgu lidojis Irānas pilsonis, kuram vēlāk, pēc aizbraukšanas ar "Lux Express" autobusu uz Tallinu, konstatēts jaunais koronavīruss.

Lasītākās ziņas

Igaunijas portāls "Delfi" vēstīja, ka inficētais Irānas pilsonis Rīgā ielidojis no Irānas tranzītā caur Turciju. Uz Rīgu no Turcijas tiešos reisus veic Turcijas aviokompānija "Turkish Airlines", kuras lidmašīna no Stambulas trešdien ielidoja Rīgā plkst.11.20.

Rīgas lidostā strādājošais robežsargs, kurš kontaktējās ar koronavīrusu sasirgušo Irānas pilsoni, kurš caur Latviju devās uz Igauniju, patlaban atrodas savā dzīvesvietā un gaida vīrusa analīžu rezultātus.

Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone aģentūrai LETA pastāstīja, ka konkrētais robežsargs ir identificēts un viņam nolemts veikt analīzes, kuru rezultāti vēl nav zināmi.

Autobusā uz Igauniju kopā ar "Covid-19" inficēto pasažieri ceļojuši seši Latvijas pilsoņi, kuri pēc atgriešanās Latvijā tiks novēroti, ceturtdien preses konferencē informēja Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Viņa uzsvēra, ka visās šīs personas dienestiem ir zināmas un ir atrisināts arī jautājums par to, kā cilvēki nokļūs atpakaļ Latvijā. Viņi nebrauks ar sabiedrisko transportu - kādam pakaļ brauks radinieki, citus darba devēji ir uzņēmušies nogādāt mājās.

Slimību profilakses un kontroles centrs šos cilvēkus uzraudzīs kā kontaktpersonas.

Savukārt personas, kuras kopā ar saslimušo pārvietojās SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) mikroautobusā no Rīgas lidostas līdz autoostai, vēl tiek apzinātas. Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsvēra, ka sabiedriskajā transportā neviens negatavo sarakstus ar pasažieriem. Kad būs pierādīts, kurā mikroautobusā saslimušais braucis, par to tiks paziņots, viņš skaidroja.

Mikroautobusa šoferis, kurš ir zināms, un kuram noteikts laiks būs jāpavada izolētam. Savukārt pārējie caur masu medijiem tiks pabrīdināti. "Vēlreiz gribu uzsvēra, ka šeit nav svarīgs ātrums, bet datu kvalitāte, tāpēc, ka cilvēki pirmajā un otrajā dienā vēl nevarētu būt bīstami citiem cilvēkiem," sacīja SPKC speciālists.

Tikmēr Latvijas valstspiederīgie, kuri ceļojuši vienā lidmašīnā ar sasirgušo cilvēku vēl tiek apzināti. Kopumā lidmašīnā bijuši 124 pasažieri. SPKC pārstāvis uzsvēra, ka tiks apzināti ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī citu valstu iedzīvotāji, tostarp, lidmašīnas apkalpe. Šie dati tiks nodoti attiecīgās valsts kompetentajām iestādēm.

Perevoščikovs preses konferencē nemācēja pateikt, cik lidmašīnas pasažieru vidū ir Latvijas iedzīvotāju, tomēr uzsvēra, ka saraksts ar pasažieriem ir centra rīcībā. Viņš gan atzina, ka tas nav pilnvērtīgs un to nepieciešams precizēt, lai ar katru cilvēku varētu sazināties. Tiekot gaidīta informācija no pašas aviokompānijas, kas būšot precīzāka. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir arī personas, kas piesakās pašas.

Viņš aicina lidmašīnas pasažierus palikt mājās, skaidrojot, ka šajā gadījumā gan bērni, gan pieaugušie ir uzskatāmi par kontaktpersonām, tas nozīmē, ka inficēšanās risks nav izslēdzams. 14 dienas šiem cilvēkiem ir jānovēro sava veselība, ieteicams no rīta un vakarā pārbaudīt temperatūru. Speciālisti sazināsies arī ar pasažieru ģimenes ārstiem.

Pēc SPKC pārstāvja paustā, ģimenes ārsts katru dienu sazināsies ar šiem pacientiem, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli. "To sauc par aktīvo medicīnisko novērošanu," uzsvēra speciālists. Ja nepieciešams, pieaugušajiem tiks izsniegta darbnespējas lapa. 

Kādai žurnālistei norādot, ka vienā ģimenē ir vēža pacients, Perevoščikovs uzsvēra, ka SPKC mēģinās risināt šo situāciju, jo normatīvie akti paredz iespēju individuālos gadījumos nodrošināt novērošanu slimnīcās.

Viņš uzsvēra, ka reāls risks citam cilvēkam rodas, ja viņš atrodas divu metru attālumā no sasirgušā un vismaz 15 minūtes cilvēki viens ar otru runā, līdz ar to cilvēki, kuriem sasirgušais, piemēram, pagājis garām lidostā, netiek uzskatīti par "īstiem kontaktiem". Vienlaikus viņš atzīmēja, ka uzturēšanās kopā vienā lidmašīnā ir nopietna, un visbīstamākās vietas ir divi sēdekļi pirms sasirgušā, divi pēc un sēdekļi sānos.

Perevoščikovs arī informēja, ka, sākot ar izkāpšanas laiku no lidmašīnas, sasirgušais Rīgā pavadījis divas stundas un stāstījis, ka nevienu veikalu un ēdnīcu nav apmeklējis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti