Dalies:

Luāras ieleja - pasaku pilis, skaistākās ainavas un gardākais vīns

Luāras ieleja - pasaku pilis, skaistākās ainavas un gardākais vīns
  • 04. Jul. 2015

15. -18.oktobris

Šoruden aicinu jūs krāšņā rudens ceļojumā uz Francijas dārzu - Luāras ieleju! Vietu, kur ir daudz brīnišķīgu apskates vietu - pilis, ainavas un šarmantas Francijas mazpilsētas, ko rudens būs iekrāsojis savās zelta krāsās. Šī ir arī pašu francūžu iecienītākā upe, pateicoties tās šķērsoto reģionu dabiskajam skaistumam, un tam, cik ļoti tā ir ietekmējusi franču kultūru un identitāti.

Daudzās Luāras ielejas pilis ir sekmējušas šīs vietas romantikas slavu, padarot teritoriju no Orleānas līdz Anžē par nostāstiem bagātāko un apmeklētāko visā Francijā.

Šķiet, ka Luāras ielejā vai ik katrā ceļa pagriezienā skatam paveras cita fantastiska pils. Vairāk nekā 100 pilis ir publiski pieejamas, taču mēs apmeklēsim tikai dažas - ievērojamakās no tām.

Lasītākās ziņas valstī

Savu ceļojumu sāksim ar pārbraucienu no Bovē lidostas uz Saules karaļa Luisa X IV pili - Versaļu, apskatot arī Parīzes ievērojamākās vietas. Apmeklēsim arī vienu no visskaistākjiem Francijas ciematiem - Yèvre-le-Châtel un Luāras departamenta galvaspilsētu - skaisto Orleānu un tās ievērojamākās vietas. Orleānā būs arī mūsu pirmā nakšņošana.

Un tad jau savā majestātismā mūs sagaidīs Luāras ielejas pērle - vislielākā un viena no visskaistākajām renesanses laika pilīm - Šamboras pils. Lieliskais ansamblis atrodas mežā vidū, kur joprojām dzīvo pārstāvji no augstākās sabiedrības. Šambora kļuva par lielāko Eiropas pili ar tikpat daudziem skursteņiem, cik gadā dienu, un 440 istabām 2000 cilvēku izmitināšanai. Pils sirds ir varenās kāpnes, kas, iespējams, bija Leonardo ģenialitātes apliecinājums. Pa to vītņveida dubultajiem akmens pakāpieniem abos virzienos varēja kāpt cilvēki viens otru nepamanot.

Viesosimies arī Bluā pilī , kas no XIII līdz XVII gs. kļuva par aizraujošu franču vēstures notikumu liecinieci un valsts intrigu arēnu.

Brīnišķo Šenonso pili, kas tiek saukta par pirmo īsto renesanses celtni Francijā apskatīsim ne tikai no sauszemes, bet arī kruīzā pa Šēras upi ar laivu. Pils vēsturi bagātīgi izdaiļojušas arī skaistās dāmas, kas tur mitušas. Tajā kādreiz dzīvoja slavenā Katrīna de Mediči, kura to ieguva, izkonkurējot vairākas citas ietekmīgas kundzes un jaunkundzes.

Ambuāza kļūs par mūsu pieturas punktu un naksņošanas vietu atlikušjām divām dienām. Apmeklēsim Ambuāzas pili, Leonardo da Vinči namu un dārzu Klo Luse. Tas ir nams ar garu un interesantu vēsturi, kurā Leonardo da Vinči pavadīja savus pēdējos dzīves gadus.

Noteikti dosimies arī uz 16. gadsimtā celto Aze-Del-Rio, kas ir gluži kā pasaku pils ar bruņu torņiem un aizsarggrāvi. Un visbeidzot, sekojot Luāras tecējumam Biskajas līča virzienā, apmeklēsim arī pēdējo pili Luāras ielejas dižo renesanses piļu virtenē - Vilandrī pili un tās krāšņo dārzu. Vilandrī, pasaulē lielākais regulārais sakņaugu dārzs, ierastos dekoratīvos dārzus pārspēj ar tā praktisko uzdevumu.

Tūra mūs pārsteigs ar savu skaisto arhitektūru, katedrālēm un slaveno tirgu. Tā kā Luāras ieleja tiek saukta par Francijas dārzu, jo Tūras tirgū ir atrodams pilnīgi viss – sākot ar dažādiem gaļas izstrādājumiem un beidzot ar eksotiskiem sieriem.

Upes ieleja ir vīnogulāju ieskauta, un, pat ja šis reģions nav tik izslavēts ar savām vīna darītavām kā Bordo vai Burgundija,Luāras ielejas vīndari var lepoties ar savu vīnu kvalitāti.

Šajā reģionā ir vairāki vīna dārzi, kuros baudīt vīnu, un mēs šo iespēju noteikti izmanosim, gan apmeklējot kādu no vīna dārziem tieši ražas novākšanas sezonā, gan arī kādu no Ambuāzas slavenajām vīna alām.

Šīs būs četras brīnišķīgiem iespaidiem piepildīdas dienas …

Ja vēlies šo visu baudīt , pievienojies arī Tu!

Pieteikties un iegūt papildus informāciju var pie Ilzes līdz 15.septembrim pa tel. 0868403646.

Ceļojuma izmaksas € 385,-

( Cena ir spēkā uz 4. jūliju, un tā var mainīties atkarībā no Ryanair biļešu cenu izmaiņām )

Cenā ir iekļauta lidmašīnas biļete Dublina – Parīze – Dublina, naktsmītnes 2* un 3* viesnīcās, brokastis pirmajā naktsmītnē, un autobusa pakalpojumi Francijā.

Ceļojuma izmaksas , pašam pērkot lidmašīnas biļeti - € 325,-

Cenā nav iekļautas apskates vietu izmaksas (ap € 85 - 95,-) , ēdināšana, apdrošināšana un personīgie izdevumi.

Bērniem un jauniešiem līdz 26 gadiem iespējama brīva ieeja daudzās apskates vietās!!! Lūzu noprecizēt pie pieteikšanās.


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti