Dalies:

LU un Pekinas Starptautisko studiju universitāte vienojas par Baltijas studiju centra izveidi Ķīnā

LU un Pekinas Starptautisko studiju universitāte vienojas par Baltijas studiju centra izveidi Ķīnā
  • 17. Nov. 2017

Latvijas Universitāte (LU) un Pekinas Starptautisko studiju universitāte ceturtdien, 16. novembrī, vienojās Pekinā attīstīt Baltijas studiju centru, kurā varētu nodarboties ar Baltijas valstu valodu un kultūras izpētes studijām.

16. novembrī LU ieradās Pekinas Starptautisko studiju universitātes pārstāvji, lai noslēgtu saprašanās memoranda papildinājumu un vienotos par Baltijas studiju centra izveidi Ķīnā. Saprašanās memorandu parakstīja PekinasStarptautisko studiju universitātes rektors Džeņs Haņs (Zhen Han) un LU rektors Indriķis Muižnieks.

Viens no memoranda mērķiem ir izveidot ciešāku abu universitāšu studentu apmaiņu. Pašlaik LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē doktorantūrā studē Pekinas universitātes studente Jan Lu, kura Latvijā ieguvusi vārdu Jūlija. Viņas mērķis ir iemācīties latviešu valodu, jo Pekinā viņa šo valodu pasniegs ķīniešiem.

Lasītākās ziņas

"Lielākā daļa Ķīnas studentu LU, kuri mācās valodu, ir apmaiņas studenti, un, kolīdz viņi apguvuši valodu A1 vai A2 līmenī, studijas beidzas, viņi pamet Latviju, un tas nozīmē, ka vairs nav studentu, kas mācītos valodu B2 līmenī, tāpēc man nav pieejami augstāka līmeņa kursi. Tāpēc tagad valodu mācos Latviešu valodas aģentūrā, kas piedāvā arī valodu skolotāju kursus. Tas ir ļoti noderīgi. Profesori šeit mani ļoti atbalsta,” stāsta Jūlija.

Viņa būs viena no tām, kura pasniegs latviešu valodu Baltijas studiju centrā Pekinā.

Latviešu valodas kursus kā fakultatīvu priekšmetu universitātē Pekinā sāka pasniegt kopš 2010. gada, stāsta doktorante. Studenti, kuriem ir dziļāka interese par latviešu kultūru, piedalījās vasaras skolās Latvijā, taču tagad ar Baltijas studiju centra izveidi Pekinas Starptautisko studiju universitāte vēlas stiprināt saikni starp Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - universitātēm.

Pagaidām gan Ķīnā ļoti maz cilvēku prot latviešu valodu, un trūkst valodas speciālistu, tāpēc šī Pekinas augstskola ir ieinteresēta, lai LU padalās ar mācību materiāliem par latviešu valodu un kultūru, kā arī aicina profesorus piedalīties centra starptautiskajās konferencēs.

Tāpat vizītes laikā LU prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā Jānis Ikstens un rektors Dž. Haņs vienojās, ka studentu un pasniedzēju apmaiņu varētu nodrošināt ne tikai valodu studijās, bet arī ekonomikas studijās.

Pekinas Starptautisko studiju universitāte piedāvā apgūt literatūru, tūrisma vadību, brīvās mākslas, vadības, ekonomikas un tiesību zinātni ar uzsvaru uz svešvalodām. Svešvalodu mācīšana un izpēte ir svarīga bāze tūrismam, ekonomikai un ārējai tirdzniecībai, uzskata augstskola.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Foto:  CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti