Dalies:

LTV vadīs Einārs Giels, par LTV saturu atbildēs Eva Juhņēviča

LTV vadīs Einārs Giels, par LTV saturu atbildēs Eva Juhņēviča
  • 28. Mar. 2019

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi par Latvijas televīzijas valdes priekšsēdētāju iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet vakantajam valdes locekļa amatam satura jautājumos izraudzīta Eva Juhņēviča, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore.

Ieceļot abus valdes locekļus un uzticot atbildīgos darba pienākumus, NEPLP arī vērtēja pretendentu spēju un gribu savstarpēji sadarboties. "LTV valdei ir jāstrādā kā komandai, tāpat ir jāspēj sadarboties ar Latvijas Radio, attīstot vienoto interneta portālu LSM.LV," norāda NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

NEPLP norāda, ka E.Gielam ir nepieciešamās vadības kompetences, stratēģiskās plānošanas prasmes, izpratne par sabiedrisko mediju darbības pamatprincipiem un redzējums par attīstību. Konkursa komisija atzina, ka atlases procesā E.Giels ir spējis pārliecināt par savu profesionālo pieredzi un kompetencēm uzņēmuma vadībā, pārvaldībā. E.Giela spēcīgās puses ir stratēģiskā domāšana, analītika, spējā strādāt ar datiem, spēja vadīt un pieņemt lēmumus. Būtisks bijis arī pretendenta redzējums uz medija attīstību kopumā, tai skaitā digitālajā vidē.

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatā ieceltā E.Juhņēviča esot pārliecinājusi konkursa komisijas locekļus ar savu pieredzi sabiedriski nozīmīgu projektu vadībā, tai skaita arī valstiskā mērogā, spējot saglabāt politisko neitralitāti. Pretendentei līdz šim arī bijusi sadarbība ar LTV satura veidotājiem un ir izpratne par sabiedriskā medija satura veidošanas principiem. Būtisks bija arī E. Juhņēvičas redzējums uz LTV satura digitālās platformas izstrādi un attīstību. NEPLP ir guvusi pārliecību, ka E.Juhņēviča spēs attīstīt un vadīt Latvijas sabiedrisko televīziju, nodrošinot kvalitatīva un daudzveidība satura attīstību.

Tiekoties ar jaunieceltajiem LTV valdes locekļiem, NEPLP apspriedīs sadarbību un primāri veicamos darbus. Kā vieni no pirmajiem uzdevumiem jaunajiem LTV valdes locekļiem, ar kuriem nekavējoties būs jāsāk strādāt, ir 2019. gada sabiedriskā pasūtījuma izstrāde, atbilstoši reālajai budžeta situācijai, LTV vidēja termiņa darbības stratēģijas un digitālās stratēģijas izstrāde, LTV sadarbības ar trešajām pusēm izvērtēšana, vienotā interneta portāla LSM.LV attīstības stratēģijas izstrāde sadarbībā ar Latvijas Radio.

Jāpiebilst, ka LTV valdē ir trīs valdes locekļi, LTV valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede. Konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem izsludināja pec tam, kad NEPLP pagājušā gada nogalē izteica neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam.

NEPLP konkursā uz LTV valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos trešajai kārtai izvirzīja sešus pretendentus.

Uz amatiem kandidēja Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķis Einārs Giels, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa "MIX Media Group" mārketinga un reklāmas direktors Andris Māliņš, SIA "GMI" projektu īpašnieks Gints Miķelsons, biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu katedras viesdocents Jānis Rušenieks un Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga.

Uz abiem amatiem kandidēja trīs no sešiem pretendentiem - Juhņēviča, Māliņš un Rušenieks, savukārt Giels un Miķelsons kandidēja uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet Valdmane-Rozenberga - uz valdes locekles amatu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti