Dalies:

LTV Panorāma: VEF kultūras pilī trijos stāvos diasporas latviešu mākslas izstāde

LTV Panorāma: VEF kultūras pilī trijos stāvos diasporas latviešu mākslas izstāde
  • 24. Jul. 2018

Ņujorkas avangardisti un klasiķi. Māksla, kas radīta Vācijā, ASV, Austrālijā un citur. VEF kultūras pilī trijos stāvos apskatāmi mākslas darbi, kurus radījuši diasporas latviešu mākslinieki un  kuru daiļrade ir salīdzinoši maz pētīta. Lēnām ārzemēs tapuši latviešu mākslas darbi atgriežas dzimtenē un veidojas īpaša kolekcija, vēsta LTV Panorāma.

Dainas Dagnijas māksla ir ekspresīva un krāsaina kā viņas dzīve. Dzimusi Latvijā. Septiņu gadu vecumā ar ģimeni devās bēgļu gaitās un ilgstoši dzīvoja nometnēs. Lielāko daļu mūža pavadījusi ASV, kur mācījās Detroitas mākslas institūtā. Viņa stāsta, ka 15 gadu vecumā redzējusi El Greko šedevrus, kas viņu iespaidojuši līdz pat šim laikam. 

Latvijā viņa atgriezās pirms 17 gadiem. Daina Dagnija ir viena no diasporas latviešu māksliniekiem, kuru darbus šobrīd var apskatīt izstādē VEF kultūras pilī. "Tev ir jābūt radošam. Tu sevi neatkārto no gleznas uz gleznu.  Tā glezna jau saka tev priekšā.  Tu pabeidz un nezini, kas tas būs. Nākošajā diena ar jaunu enerģiju nāc," viņa raksturo savas mākslas procesu. 

Lasītākās ziņas valstī

Plašāka informācija portālā lsm.lv

 

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti