Dalies:

LSM.lv: Triatlona distancē ASV dzīvojošā latviete Ieva Tīruma-Skagina labo Latvijas rekordu

LSM.lv: Triatlona distancē ASV dzīvojošā latviete Ieva Tīruma-Skagina labo Latvijas rekordu
  • 17. Sep. 2018

ASV dzīvojošā Ieva Tīruma-Skagina 9.septembrī Viskonsīnā debitēja "Ironman" un trasē pavadīja 12 stundas (12:05:51), labojot vienas dienas veco Latvijas rekordu šajā triatlona distancē. Piektā Latvijas pārstāve, kas vienās sacensībās nopeldējusi 3,8 kilometrus, nobraukusi ar divriteni 180 kilometrus un  noskrējusi maratona 42,195 kilometrus, piekrita dalīties iespaidos ar lsm.lv lasītājiem.

"Trešajā dienā pēc "Ironman" jūtos ļoti labi, tikai kājas mazliet sāp. Sacensībās gāja ļoti labi. Biju ļoti nobijusies pirms starta, jo nezināju, vai es izturēšu un ko mans ķermenis teiks par tādu slodzi. Esmu piedalījusies sešās "Ironman Half" sacensībās, kā arī veikusi krietni daudz olimpiskās un sprinta distances, bet nekad tik garas distances," stāstījumu aizsāk Ieva.

"Ar ko paveicās? Mums diezgan paveicās ar laiku, jo bija saulains un ne pārāk karsts laiks - visu dienu tā ap 20 grādiem. Ar ko nepaveicās? Mums nepaveicās ar diezgan lieliem viļņiem ezerā, kā arī palielu pretvēju uz riteņa." 

Lasītākās ziņas valstī

3,8 kilometrus Ieva Tīruma-Skagina nopeldēja 73 minūtēs (1:13:54), 100 metrus vidēji pieveicot ātrāk par divām minūtēm (1:54min/km). Ar šādu peldējumu starp 2400 dalībniekiem latviete ieņēma 453.pozīciju, bet starp vairāk nekā pustūkstoša sievietēm atradās 123.vietā. Savā vecumgrupā (S40-44) starp 111 dāmām pēc peldēšanas atradās 16.vietā.

"Peldēšanā gāja kā cerēju, arī riteņbraukšanā - par ko es ļoti priecājos. Madisonas riteņbraukšanas trase skaitās pati grūtākā trase Ziemeļamerikā, ļoti tehniska ar daudz pakalniem un pagriezieniem. Vai man bija bail traukties lejā? Jā, ļoti, jo daudzi līkumi beidzās ar pagriezienu. Laikam lielākais ātrums, ko sasniedzu braucot lejā, bija 62 km/h.

Bet trakākais bija tikt tajos pakalnos augšā, jo nedrīkstēju visu spēku izlikt uz riteņa, bija jātaupās maratonam," riteņbraucienu komentē Ieva Tīruma-Skagina.

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: Ieva Tīruma-Skagina

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti