Dalies:

LSM.lv: Saeima varētu dot zaļo gaismu tautas vēlētam prezidentam

LSM.lv: Saeima varētu dot zaļo gaismu tautas vēlētam prezidentam
Foto: Reinis Inkēns
  • 19. Sep. 2018

Šonedēļ Saeimas deputātiem būs jālemj par kārtējo mēģinājumu panākt tautas vēlēta Valsts prezidenta modeļa ieviešanu. Vairums parlamentā varētu atbalstīt pirmsvēlēšanu laikā tapušos grozījumus.  

 

Lasītākās ziņas valstī

Satversmē noteikto Valsts prezidenta ievēlēšanas modeli un pilnvaru apjomu vairākkārt mēģināja pārskatīt gan pirmajā neatkarības laikā, gan pēc neatkarības atjaunošanas, nosakot, ka Valsts prezidentu ievēl tauta, nevis Saeima.    

Aizvadītajā nedēļā Saeimas Juridiskā komisija deputātu kvoruma dēļ nevirzīja uz priekšu Satversmes grozījumus par atklātām prezidenta vēlēšanām, jo uz sēdi bija ieradušies tikai četri no 10 deputātiem.

Drīz pēc tam Saeimā tika iesniegti Satversmes grozījumi par tautas vēlētu prezidentu. Tos sagatavojis Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Valdis Kalnozols, kurš noliedz, ka nācis klajā ar šādu iniciatīvu, lai nepieļautu grozījumu pieņemšanu par atklātām prezidenta vēlēšanām Saeimā.

Kalnozols skaidroja, ka vēlas, lai prezidentam ir tautas mandāts. Uz jautājumu, vai viņa piedāvātie grozījumi tapuši, lai noairētu atklātās vēlēšanas, viņš uzsvēra, ka jau sen iestājas par tautas vēlētu prezidentu.

Ceturtdien, 20.septembrī, Saeimai būs jālemj par to, vai nodot šo priekšlikumu izskatīšanai Saeimas komisijās, kas nozīmētu  tam zaļo gaismu parlamenta gaiteņos.

Foto: Reinis Inkēns

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti