Dalies:

LSM.lv: Reemigrācijas koordinatore Vidzemē par saskarsmi ar atbraucējiem

LSM.lv: Reemigrācijas koordinatore Vidzemē par saskarsmi ar atbraucējiem
  • 10. Dec. 2018

Šogad martā ziņu virsrakstos ienāca jauns jēdziens no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pilotprojekta - reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai. Koordinatoru uzdevums - veidojot personisku pieeju, uzrunāt aizbraucējus, tos motivēt atgriezties, kā arī palīdzēt risināt jautājumus, problēmas, kas saistītas ar mājupceļu.

Vidzemes reemigrācijas koordinatores Ijas Grozas darba vieta ir Cēsīs, Vidzemes plānošanas reģiona birojā, galvenie darba rīki – dators un telefons. Uzrunātas 130 ģimenes Lielbritānijā, Īrijā, Holandē, Vācijā.

''Šobrīd cilvēki vairāk vai mazāk ir noticējuši un ir izteikuši šo vēlmi, ka viņi vēlas atgriezties. Šinī vasarā bija cilvēki, kuri atgriezās, ir cilvēki, kuri interesējas, salīdzinoši daudz, kuri saka, mēs nākamgad to darīsim, nākampavasar, nākamvasar,'' stāsta Ija Groza..

Lasītākās ziņas valstī

No ģimenēm, ar kurām viņai ir bijusi saziņa, šogad atgriezusies 21 ģimene, bet 24 apsver iespēju atgriezties nākamajā gadā. Taču koordinatora uzdevums ir ne tikai pārliecināt par mājupbraukšanu, - jo būtībā tā jau ir katra paša personīga izšķiršanās -, bet ļoti svarīgi ir palīdzēt tiem, kas atgriežas, neapjukt dažādās sadzīves situācijās, likumu prasībās, vai birokrātijā.

Pilno raksta versiju lasiet portālā LSM.lv

Autors: Gunta Matisone (Latvijas Radio korespondente Vidzemē)
Foto:

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti