Dalies:

LSM.lv: Biežāk sastopamākās problēmas, atgriežoties atpakaļ Latvijā

LSM.lv: Biežāk sastopamākās problēmas, atgriežoties atpakaļ Latvijā
  • 21. Sep. 2018

Lai palīdzētu ģimenēm, kuras pēc ilgstošas dzīvošanas ārzemēs vēlas atgriezties, Latvijā strādā reemigrācijas konsultanti. Daudzos gadījumos atgriešanās ir veiksmīga, citos cilvēki no jauna meklē ceļu uz ārzemēm.

Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" saruna par biežāk sastaptajām problēmām, atgriežoties atpakaļ Latvijā.

Ģimenes, kuras vēlas atgriezties Latvijā no ārzemēm, bieži nevar atrast nepieciešamo informāciju par izglītības jautājumiem, sociālo atbalstu, dzīvokļa atrašanu un citām svarīgām aktivitātēm, kas saistās ar atgriešanos.

Lasītākās ziņas valstī

Biežākās bažas par atgriešanos ir materiālais nodrošinājums, darba iespējas, kā arī emocionāla prasme pieņemt Latvijas vidi pēc daudziem svešumā pavadītiem gadiem.

Palīdzība reemigrantiem

Lai palīdzētu tiem, kuru pēc citā valstī pavadītiem gadiem vēlas atgriezties Latvijā, katrā Latvijas reģionā darbojas reemigrācijas koordinators, kurš tiem, kuri atgriežas, palīdz ar praktiskiem un sociāliem jautājumiem, ar īpašām atbalsta programmām, palīdzot atrast darbu vai uzsākt savu uzņēmējdarbību, tā situāciju skaidro Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālās politikas departamenta pārstāvis Varis Putniņš.

Izveidota interneta vietne, kur iespējams iepazīties ar likumdošanu, jauniem projektiem, izglītības un sociālajiem jautājumiem – svarīgāko, kas varētu interesēt reemigrantus - “PAPS*”- palīdzam atgriezties pašu sētā.

Pilno raksta versiju lasiet portālā lsm.lv

 

Foto:CC0
Raksta autors: lsm.lv redakcija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti