Dalies:

LSM.lv: Māris Zanders - "Viņi balso tā" jeb manipulēšana ar vispārinājumiem

LSM.lv: Māris Zanders - "Viņi balso tā" jeb manipulēšana ar vispārinājumiem
  • 04. Oct. 2018

Lai gan esmu diezgan flegmātisks cilvēks, atzīšos, ka viens politiskās retorikas paņēmiens mani tracina – vispārinājumi. “Latvijas pensionāri balsos par…”, “Ārpus Latvijas dzīvojošie atbalsta…”, “Jaunā paaudze izvēlas…” utt. Kaut kā kandidāti zina, par ko balsos “vidzemnieki”, “zemnieki”, “mediķi” un vispār “darītāji”.

Te pat nav runa par to, ka šādi apgalvojumi visbiežāk ir no gaisa pagrābti – nav tādas precīzas statistikas. Runa ir par to, ka šāda maldināšana ir arī necieņas izrādīšana pret vēlētāju. Proti, viņam tiek norādīts, ka “normāli” viņa vecuma, profesionālajai vai sociālajai grupai piederīgie ļaudis balso, lūk, tā.

Ja tu tā nebalso, tu ej pretī savas grupas interesēm, faktiski nodod tās. Šādi paņēmieni vienkārši nav godīgi.

Lasītākās ziņas

Citiem vārdiem sakot, es neapgalvoju, ka vecuma, sociālajām vai vēl pēc citiem kritērijiem iezīmētām grupām nav kopīgu interešu. Ir. Bet katrs grupas loceklis ir tiesīgs izvēlēties, kura partija viņa intereses, kā tieši viņam liekas, pārstāvēs veiksmīgāk.

Pašiem politiķiem nepatīk, ja uz viņiem attiecina vispārinājumus un runā par viņiem kā monolītu grupu. Tas arī saprotams (jo vairāk tāpēc, ka parasti vispārinājums politiķiem nav glaimojošs…)

Autors: Māris Zanders

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: IevaMakare/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti