Dalies:

LSM.lv: Latvija pāvestam Franciskam dāvinās šaha galdiņa kopiju un vilnas zeķes

LSM.lv: Latvija pāvestam Franciskam dāvinās šaha galdiņa kopiju un vilnas zeķes
  • 20. Sep. 2018

Drosme un pateicīga atmiņa ir divas ļoti svarīgas lietas, lai mēs veidotu cerību pilnu nākotni. Šī ir viena no pāvesta Franciska atziņām, ko viņš savās uzrunās daudzkārt akcentējis. Ar šo atziņu visai tieši sasauksies dāvanas, ko pāvests aizvedīs līdzi no Latvijas. Viena no tām būs kāda ļoti īpaša šaha galdiņa kopija. Oriģinālu pirms vairāk nekā 60 gadiem izgatavoja priesteris Staņislavs Čužāns, būdams izsūtījumā Sibīrijā.

Šaha galdiņā un figūrās Čužāns paslēpa liturģiskos priekšmetus, kas viņam bija nepieciešami Svētās Mises svinēšanai. Par spīti aizliegumam kopā ar citiem ticīgajiem Sibīrijā viņš nosvinēja vairāk nekā 1800 dievkalpojumu ar sava šaha galdiņa palīdzību.

Galdiņa oriģināls šobrīd glabājas Svētās Ģimenes mājā Rīgā, un to uz interviju Latvijas Radio līdzi bija paņēmis priesteris Andris Kravalis.

Lasītākās ziņas valstī

“Esmu atnesis šaha figūru komplektu, ko priesteris Staņislavs Čužāns izsūtījumā izmantoja kā priestera kalpošanas instrumentus,” saka Kravalis.

Pirmajā brīdī šaha galdiņš izskatās pavisam parasts. Vienīgi skaidri redzams – tas darināts ar rokām.

Arī to atverot, nekādas aizdomas nerodas. Kā parasti, tajā vienkārši saliktas šaha figūras. Starp tām mētājas neliels marles gabaliņš un dažas apaļas metāla plāksnītes, bet tas nešķiet nekas ievērības cienīgs. Taču izrādās – tāds tas ir gan, tāpat kā izmēros lielākā figūra, kas, kā demonstrē Kravalis, ir atverama un slēpj sevī citu priekšmetu.

Plašāka informacija portālā lsm.lv
Foto: Publicitātes attēls no Latvijas Romas Katoļu baznīcas informācijas centra
Raksta autors: Baiba Kušķe

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti