Dalies:

LSM.lv: Krišjānis Kariņš - Ir pamatotas šaubas, vai Gobzemam ir atbalsts paša partijā

LSM.lv: Krišjānis Kariņš - Ir pamatotas šaubas, vai Gobzemam ir atbalsts paša partijā
  • 07. Dec. 2018

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" valde neredz iespēju turpināt valdības veidošanas sarunas ar Valsts prezidenta nominētā premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu ("KPV LV"). "Jaunā Vienotība" uzskata, ka šobrīd iespējams izveidot stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, bet cita premjera amata kandidāta vadībā, teiks politiskā spēka izplatītajā paziņojumā.

Valdības veidošanas sarunu laikā, kuras vadīja Gobzems, netika panāktas nekādas vienošanās ne par nākamās valdības īstenojamām reformām, ne arī par valdību veidojošo partiju sadarbības mehānismu, pauda partija. "Jaunā Vienotība" uzsver, ka Latvija ir parlamentāra demokrātija un tā nevar atbalstīt valdības izveidošanas piedāvājumu, kurā nav skaidri saprotams to atbalstošais vairākums Saeimā.

“Nepilnu divu nedēļu laikā valdības veidošanas process nav izkustējies no sākotnējā punkta. Esam skaidri definējuši, ka atbalstīsim stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, taču joprojām neesam saņēmuši skaidru atbildi par topošās koalīcijas sastāvu. Mums ir radies iespaids, ka tiek darīts viss, lai ievilktu valdībā prokremliski orientēto “Saskaņu”. Tāpat ir pamatotas šaubas, vai Gobzemam ir atbalsts paša partijā,” teica apvienības "Jaunā Vienotība" valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

Lasītākās ziņas valstī

KONTEKSTS:

"KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems piektdien, 7. decembrī, atsauca savu valdības piedāvājumu partijām un valdībā aicinās bezpartejiskus profesionāļus. Šādu valdību Gobzems nākamnedēļ "likšot uz balsojumu". "KPV LV" līderis skaidroja, ka valdības veidošanā tiks iesaistītas personas, kuras nepieder partijām, bet "ir labākās Latvijā". Ja šāda valdība netiks apstiprināta, Gobzems lūgs izsludināt ārkārtas vēlēšanas.

Nedaudz vairāk nekā nedēļu pēc valdības veidošanas uzticēšanas "KPV LV" politiķim Aldim Gobzemam viņš paziņoja pa "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka. Sarunas turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība". 

Gobzems nāca klajā ar iespējamo valdības modeli, taču potenciālie koalīcijas partneri nesteidza piekrist piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam. Dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim, savukārt JKP arvien uzstāj, ka nevēlas strādāt valdībā ar ZZS. Gobzems deva laiku JKP līdz 8. decembra vakaram sniegt atbildi par valdības atbalstīšanu. 

Arī "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš paziņoja, ka nevēlas valdībā iekļaut ZZS. Tikmēr Nacionālā apvienība vēlas piecu partiju koalīciju, bet “Jaunā Vienotība” nesteidz paust atbalstu, jo vēl ir neskaidrības. Prezidents Gobzemam valdības veidošanai devis laiku līdz pirmdienai, 10. decembrim.

Avots: LSM.lv

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti