Dalies:

LSM.lv: Koksnes pētnieki apstiprina hipotēzi par Baltijas ozoliem flāmu 16.–17.gs. gleznās

LSM.lv: Koksnes pētnieki apstiprina hipotēzi par Baltijas ozoliem flāmu 16.–17.gs. gleznās
  • 21. Aug. 2018

Mākslas muzeja “Rīgas birža” dāvana Latvijas simtgadē ir izstāde “Baltijas ozoli”, kas durvis vērs šajā nedēļas nogalē. Bet tajā neizstādīs gleznas, kurās mākslinieki attēlojuši majestātiskos Baltijas ozolus, kā pirmajā brīdī varētu vedināt domāt izstādes nosaukums. Stāsts ir daudz intriģējošāks – izrādās, ka iespaidīgs skaits “Rīgas biržas” kolekcijā atrodamo 16.–17.gadsimta flāmu un holandiešu mākslas darbu gleznoti tieši uz Baltijas reģionā augušu ozolu paneļiem. To izpētē pirmoreiz Latvijā piesaistīti dendrohronoloģijas eksperti un pat koku DNS pētnieki.

“Šitādus melnus velnus meklējām upēs. Un tas ir tieši šo gleznu dēļ,” Māris Zunde man rāda nomelnējuša ozola ripuli, kas, domājams, gadu simtiem gulējis upes dzelmē. Zunde ir vēsturnieks, kurš specializējas koku vecuma un izcelsmes noteikšanā.

“Esmu vadošais pētnieks Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Dendrohronoloģijas laboratorijā,” viņš saka.

Lasītākās ziņas valstī

Māris Zunde ir viens no ekspertiem, ko mākslas muzejs “Rīgas birža” piesaistījis savas 16.–17.gadsimta flāmu un holandiešu gleznu kolekcijas izpētei, jo daudzas no tām tapušas uz ozolkoka paneļiem.

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti