Dalies:

LSM.lv: Francijas militārais spēks ir izdevīgs Latvijai. Intervija ar vēstnieku Imantu Lieģi

LSM.lv: Francijas militārais spēks ir izdevīgs Latvijai. Intervija ar vēstnieku Imantu Lieģi
  • 31. Aug. 2018

Baltijas valstīm un Latvijai ir izdevīgi, ka Francija kļūst militāri spēcīgāka, jo tas sakrīt arī ar ASV prasībām NATO dalībvalstīm audzēt aizsardzības budžetus, lai palielinātu kopējās aizsardzības spējas, intervijā Latvijas Radio saka Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis. Francijas prezidents Emanuels Makrons nedēļas sākumā pavēstīja, ka vēlas redzēt militāri spēcīgāku visu Eiropas Savienību (ES) un arī pašu Franciju. 

Latvijas Radio: Francijas prezidents Emanuels Makrons savā ikgadējā uzrunā Francijas vēstniekiem ārvalstīs sacīja, ka Eiropas Savienība vairs nevar paļauties uz ASV militāro atbalstu un ka Eiropai pašai ir jākļūst stiprākai. Kādi secinājumi ir jums pēc šī Makrona vēstījuma?

Imants Lieģis: Šis nav nekas jauns, jo Emanuels Makrons kā prezidents bieži vien ir runājis par Eiropas autonomiju aizsardzības un drošības politikas jautājumos. Pēc viņa iniciatīvas kopā ar deviņām Eiropas valstīm ir izveidoti intervences spēki, ieskaitot Lielbritāniju, kas, acīmredzot, drīz vairs nebūs ES sastāvdaļa. Domāju, ka šī ir neliela atbilde uz situāciju, kādā esam ar transatlantiskajām attiecībām un to, ka tomēr nav gluži skaidrs, ko gaidīt no ASV prezidenta [Donalda] Trampa.

Lasītākās ziņas

No vienas puses, Eiropai ir nepieciešama ASV militārā klātbūtne, un ASV darbība  liecina, ka tā arī notiek. Bet, no otras puses, pēc pirmās ASV prezidenta Donalda Trampa vizītes Eiropas Savienībā Vācijas kancleres Angelas Merkeles reakcija bija uz mata tāda pati, proti, ka Eiropai pašai būs jātiek galā ar savu aizsardzību un drošību.

Plašāka informācija un radio intervija pieejama portālā lsm.lv.

Foto: Ieva Lūka/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti