Dalies:

LSM.lv: Disidente Lasmane-Doroņina: Latvijai nekad nav gājis tik labi kā tagad

LSM.lv: Disidente Lasmane-Doroņina: Latvijai nekad nav gājis tik labi kā tagad
  • 25. Sep. 2018

Latvijai nekad nav klājies tik labi kā tagad, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina, kura šogad ir pieteikta Nobela Miera prēmijai.

Viņa akcentēja, ka Latvijā ir tik daudz labu lietu, ka tās visas ir grūti uzskaitīt. Tostarp ir Latvijas brīvība, ko Dievs "vienkārši ielika mums rokās", teica Lasmane-Doroņina.

Viņa atzina, ka ik dienu piemin Latvijas brīvības upurus - tos cilvēkus, kas spiestā kārtā nonāca Sibīrijā vai kurus Padomju Savienības gados ielika cietumā.

Lasītākās ziņas

Lasmane-Doroņina sprieda, ka mūsdienās slikti jūtas tie Latvijas iedzīvotāji, kas "neprot skaitīt" svētības. Viņasprāt, slikti nevar būt cilvēkam, kurš rīta gaismā redz un dzird putnus. Protams, ir cilvēki, kuriem šķiet, ka dzīve Latvijā varētu būt labāka. "Taču slikti mums nav. (..) Latvijai nekad nav tik labi gājis kā tagad," uzskata disidente.

Atceroties savas bērnības gadus, sirmgalve atzina, ka tajos laikos nebija tādu pabalstu kā mūsdienās. Arī bērni strādāja lauku darbos, kaimiņi viens otram palīdzēja, piemēram, siena un kartupeļu vākšanas talkās, un darbs bija svētība. 

"Man palicis atmiņā viens vienīgs prieks no tiem darbiem, kaut arī no siena vākšanas bija noskrāpētas rokas, kas vakaros sūrkstēja," sacīja Lasmane-Doroņina.

Pēc sirmgalves teiktā, viņas bērnības gados "nebija nekādas raudāšanas par pārmērīgiem darbiem, par izmantošanu". Tanī laikā neviens nedomāja par piketiem vai apspiestību. 

Jautāta, vai uztrauc oktobra sākumā gaidāmo Saeimas vēlēšanu iznākums, Lasmane-Doroņina atzina, ka tas viņu nesatrauc. Vienlaikus viņa uzsvēra to, ka pie varas esošajiem un sabiedrībai ir svarīgi mīlēt, cienīt, kā arī būt patiesiem citam pret citu.

Foto: LR1 Krustpunktā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti