Dalies:

LSM.lv: Centrālā banka gādā, lai apgrozībā valstī allaž būtu tieši Latvijas eiro monētas

LSM.lv: Centrālā banka gādā, lai apgrozībā valstī allaž būtu tieši Latvijas eiro monētas
  • 10. Sep. 2018
Latvijā pieaug bezskaidras naudas norēķinu popularitāte, tomēr daudzi arvien dod priekšroku norēķiniem skaidrā naudā. Rit jau piektais gads, kopš iedzīvotāju maciņos savulaik tik ierastos latus nomainījusi Eiropas vienotā valūta – eiro. Izrādās, ka aptuveni puse no lielāko nominālu, proti, viena un divu eiro monētām, kas ir apritē Latvijā, ir tieši Latvijas eiro monētas.  

Banknotes visās Eirozonas valstīs ir vienādas, savukārt monētu reversi arvien atgādina par nacionālajām valstīm būtisko. Latvijā aptuveni puse no ikdienas apritē esošajām viena un divu eiro monētām ir ar tautumeitas attēlu rotātie Latvijas eiro.

„Vismaz 50% ir Latvijas monētas apritē,” tā, pamatojoties uz centrālās bankas veikto analīzi, apgalvoja Latvijas Bankas valdes loceklis, Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms.

Viņš stāstīja, ka Latvijas Banka iespēju robežās dara visu, lai iedzīvotāju maciņos allaž būtu tieši Latvijas eiro monētas.

Lasītākās ziņas valstī

Te gan jāņem vērā, ka Latvijas monētas kopā ar tūristiem mēdz aizceļot uz citām eirozonas valstīm un arī Latvijas iedzīvotāji, atrodoties citviet Eiropā, bieži vien par ikdienišķiem pirkumiem maksā ar Latvijas eiro monētām.  

Plašāka informācija portālā lsm.lv

Foto: Latvijas Banka

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti