Dalies:

LSM.lv: "Brexit" - Lielākie strīdi aizvien par Īrijas jautājumu; ES grib vairāk laika sarunām

LSM.lv: "Brexit" - Lielākie strīdi aizvien par Īrijas jautājumu; ES grib vairāk laika sarunām
  • 17. Oct. 2018
„Mums ir nepieciešams vairāk laika „Brexit” sarunām,” tā otrdien pavēstīja sarunvedis no Eiropas Komisijas puses Mišels Barnjē. To skaidro ar Eiropas Savienības (ES) bažām, ka Lielbritānija, kurā notiek asas debates pašmājās par vienošanos ar ES, var galu galā nolemt aiziet no savienības bez vienošanās par tālākām attiecībām, kas nebūtu izdevīgi nevienam.
 

ĪSUMĀ:

  • Terēza Meja: Neatrisināts ir tikai Īrijas robežas jautājums.
  • Londona piedāvā risinājumu, kas pasargātu Ziemeļīriju un Īriju no cietās robežas, ja notiek “Brexit” bez vienošanās. 
  • Londona piedāvā šādu risinājumu visai Lielbritānijai; Brisele nepiekrīt.
  • Taču par šo priekšlikumu Mejas partijā un Lielbritānijas valdībā ir dalīti uzskati.
  • Donalds Tusks: “Brexit” bez vienošanas – reāla iespēja.
     

Jau trešdien Briselē sāksies Eiropas Savienības līderu samits, kurā bija paredzēts saņemt tādu abu pušu sarunu rezultātu, kas jau būtu tuvu noslēgumam. Taču Lielbritānijā arī otrdien turpinās asas debates parlamentā un valdībā.

 „Mēs ieejam sarunu noslēdzošajā fāzē,” tā, stājoties parlamenta un valdības priekšā, sacīja Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, atskaitoties par situāciju, kādā šobrīd ir Eiropas Savienība „Brexit” sarunās ar Lielbritāniju.

Lasītākās ziņas valstī

Daļa politiķu reaģēja ar smiekliem, apliecinot, cik dažādās domās par „Brexit” procesa gaitu ir un to, ko piedāvā Eiropas Savienība.

Terēza Meja norādīja, ka šobrīd vienīgais, kas vēl ir atlicis neatrasināts, ir Īrijas robežas jautājums - vai tā ir jāatjauno, ja Lielbritānija aiziet no vienotā tirgus un muitas savienības.

Lielbritānija piedāvā garantijas risinājumu, kas pasargātu Ziemeļīriju un Īriju no cietās robežas ieviešanas, ja gadījumā Lielbritānija tomēr aiziet no Eiropas Savienības, nespējot vienoties par nākotnes sadarbību tirdzniecībā.

Plašāka informācija portālā lsm.lv
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti