Dalies:

LSM.lv: Baškīrijas latviešu folkloristu ceļš uz svētkiem. Renāra Vimbas fotostāsts un Latvijas hronika

LSM.lv: Baškīrijas latviešu folkloristu ceļš uz svētkiem. Renāra Vimbas fotostāsts un Latvijas hronika
  • 19. Sep. 2018

Režisors Renārs Vimba veido "2018. Latvijas hronika" stāstu par Baškīrijas latviešiem un Katlugai, kas ir Baškīrijas latviešu folkloras ansambļa „Atbalss” dalībniece. Viņa dodas nogurdinošā vairāku dienu ceļojumā ar vilcienu, lai pirmo reizi ieraudzītu Latviju - zemi, no kurienes nāk viņas iemīļotās dziesmas un dejas, un kļūtu par dalībnieci Latvijas simtgades svinību lielākajam notikumam. Par viņu Latvijas hronika, bet par stāsta meklējumiem un ceļu uz Baškīriju - fotostāsts.

Uz Baškīriju, bijušo latviešu koloniju - Arhlatviešu ciemu, tagad sauktu ''Maksim Gorkij'' devāmies uzreiz pēc saulgriežiem. Devāmies divatā - es un mans uzticamais biedrs un kolēģis no iepriekšējām ekspedīcijām – Dainis.

Kā parasti viens no sarežģītākajiem uzdevumiem – pareizi izplānot, kas jāņem līdzi, ņemot vērā aviokompānijas noteiktos svara ierobežojumus. Jāsaprot, ko no visa var/un drīkst ietilpināt rokas bagāžā – parasti tas ir trauslākais ekipējums: kamera, optika, skaņu tehnika, un tad pārējais tiek nodots nododamajā bagāžā. Kaut kur starp statīviem un baterijām atradām arī nelielu vietu savām mantām – šoreiz ļoti ierobežotā apjomā. Kad tas viss sasvērts, sapakots un vēlreiz pārbaudīts uz lidostas svariem, esam cerības pilni, ka tiksim cauri drošības kontrolei bez papildu izmaksām par pārsniegto bagāžas svaru.

Lasītākās ziņas valstī

Plašāka informacija portālā lsm.lv

Foto: Dainis Juraga un Renārs Vimba

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti