Dalies:

LSM.lv: Atmodas laika liecības - Tautas frontes telefongrāmata

LSM.lv: Atmodas laika liecības - Tautas frontes telefongrāmata
  • 10. Oct. 2018
Šī nedēļa aizrit Latvijas Tautas frontes 30. gadskārtas zīmē. Pēdējos gados Tautas frontes muzejs arvien bagātīgāk papildinās ar dažādām Atmodas laika liecībām. Akcentējot dažādus ar Tautas fronti saistītus notikumus caur priekšmetu stāstiem, šodien stāsts par telefongrāmatu.

Telefongrāmata ar Latvijas Tautas frontes (LTF) telefonu numuriem tagad ir ļoti interesanta vēstures liecība. To muzejam atradis bijušais Tautas frontes laikraksta „Atmoda” žurnālists Askolds Rodins.

„(..) Pa brīdim mājās kaut ko pārkrāmējot, tu pēkšņi atrodi kaut ko. Un tad es arī negaidītā vietā atradu 1990.gada Tautas frontes telefonu numurus.

Tur bija visa Tautas frontes spice.

Lasītākās ziņas valstī

Bija minēta katra cilvēka mājas adrese un telefons, un tad es pabrīnījos no tagadējā skatu punkta - cik ļoti daudziem sabiedrisko stāvokli sasniegušiem cilvēkiem nav mājās telefona. Jo tā jau bija Padomju Latvija, telefons bija jāgaida 10 gadus un vairāk. Dažus no telefongrāmatā nodrukātajiem uzvārdiem es labi atceros, citus savukārt ne, jo laiks iet, viss mainās, bet jebkurā gadījumā telefongrāmata ir laba sava laika liecība,” stāsta Rodins.

Radio sižetu iespējams noklausīties portālā lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti