Dalies:

LSM.lv: Aizbraucējus no atgriešanās Latvijā attur bažas par dzīvesvietu un darbu

LSM.lv: Aizbraucējus no atgriešanās Latvijā attur bažas par dzīvesvietu un darbu
Foto: CC0 licence
  • 22. Aug. 2018
Lai arī vēl uz lielā aizbraucēju skaita fona tās ir tikai dažas ģimenes, daži cilvēki, kas atgriežas Latvijā, tomēr ledus ir sakustējies – tā atzīst gan speciālisti, kuru uzmanības lokā ir reemigrācijas jautājumi, gan arī paši aizbraucēji. Ir ģimenes, kas pēc atgriešanās ir uzsākušas savu biznesu vai izveidojušas savas lauku saimniecības. Tāpat ir jauni cilvēki, kuri ārzemēs ieguvuši labu izglītību un tagad sekmīgi veido savu karjeru Latvijā. Tomēr ne visiem atgriešanās ir veiksmes stāsts. Kādas problēmas, ar kurām jāsaskaras atgriežoties, saredz tie, kas atbraukuši vai mēģina atgriezties?
 

Atved mīlestība un lauku mājas

Apes novada "Valdiņu" mājas tagad ir jaunā dzīves vieta arī no Īrijas atceļojušajam haskijam Kaudijam. Jo tāds bija saimnieces Andas Sutugovas lēmums – atgriezties Latvijā un, protams, līdzi arī ģimenes mīlulis.

"Jā, viņš atbrauca no Īrijas. Atbraucu sākumā es, bet dēls vēl palika Īrijā ar viņu. Un tad dēls arī izdomāja, ka brauks mājās, un tad, protams, viņam bija tas smagais ceļš ar kurjera busu atbraukt, bet nu, protams, viņš ir ļoti laimīgs, ka ir šeit… Nu es zināju, ka es jebkurā laikā atgriezīšos Latvijā, arī tad, kad braucu prom, bet tad man bija tā, ka biju visu Latvijā pazaudējusi, man nebija, kur atgriezties. Nu tad tas jau bija tas moments, ka man jau bija, kur," stāsta Anda Sutugova.

Andu, var teikt, ka mājās atveda mīlestība un iegādātās lauku mājas, kur nu jādomā, ko un kā stādīt, lai būtu arī ienākumi.

Lasītākās ziņas valstī

Šobrīd Anda Sutugova ir nokārtojusi formalitātes, lai iegūtu pašnodarbinātās statusu, un līdz ar to dažādos tirdziņos var tirgot savus rokdarbus.

"Jo, laukos dzīvojot, jau var darīt daudz ko. Tā ir tā pati ideja audzēt puķes, grieztos ziedus, jo vasarā Apē jau ir grūti nopirkt. Šogad mēģināju audzēt arī puķuzirņus siltumnīcā. Un tad ir doma tajos plašumos sastādīt krūmmellenes, avenes, un tad, kad izraksim dīķi, gribu lielogu dzērvenes piestādīt. Jo es esmu mājās un es esmu laimīga. Tur es jutos kā iespiesta čauliņā, nebija tādas brīvības sajūtas, tad šeit es esmu mājās," stāsta Anda.

Iegādātais lauku īpašums – mājas un zeme – Andai Sutugovai tagad ir pamats, lai veidotu savu dzīvi te, Latvijā.

Radio sižetu iespējams noklausīties portālā lsm.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti