Dalies:

LR1 Kultūras Rondo: Izstāde "Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā" ievada mākslinieka 125. jubilejas gadu

LR1 Kultūras Rondo: Izstāde "Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā" ievada mākslinieka 125. jubilejas gadu
  • 17. Aug. 2018

Savas attiecības ar Itāliju Niklāvs Strunke raksturojis esejās "Mana Itālija". Par mākslinieka Itālijā pavadīto laiku stāsta arī izstāde "Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi", kas ievada mākslinieka 125 gadu jubileju, kas būs nākamajā gadā. Kultūras Rondo studijā par Niklāvu Strunki stāsta mākslas zinātniece Aija Brasliņa.

Līdz 9. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs skatāma izstāde “Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi”.

Māksliniekam Niklāvam Strunkem (1894–1966) dzejnieks Aleksandrs Čaks un citi laikabiedri piedēvē itāliskā sveiciena “čau” (“ciao”) ieviešanu Rīgā.

Lasītākās ziņas

Aija Brasliņa uzskata, ka visticamāk "čau" ir ienācis Latvijā ar Strunki, jo impulsīvam pēc temperamenta, viņam itāliskie izteicieni viņam pielipa.

Kamēr vienaudži traucās uz Parīzi, slavenākais “latviešu itālis” no 1923. līdz 1927. gadam dzīvoja Romā, Kapri salā un Florencē, apceļojot arī Venēciju, Toskānu, Neapoles līča un Amalfi piekrasti. Mūžīgajā pilsētā Itālijas savaldzinātais pittore lettone īrēja darbnīcu Vatikāna apkārtnē, Florencē – Oltrarno vecpilsētā, bet Kapri apmetās Marina Grande pusē.

Raidījuma sižetu iespējams noklausīties lr1.lsm.lv.

Foto: LNMM/ Fotogrāfija no privāta krājuma

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti