Dalies:

LR1 Kultūras Rondo: Digitālā kolekcija "Dziesmu svētku krātuve" būs noderīga gan interesentiem, gan pētniekiem

LR1 Kultūras Rondo: Digitālā kolekcija "Dziesmu svētku krātuve" būs noderīga gan interesentiem, gan pētniekiem
  • 28. Aug. 2018

Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas jaunajā digitālajā kolekcijā “Dziesmu svētku krātuve” ievietotie dokumeti ļauj gan iepazīt svētku vēsturi interesentam, gan veikt nopietnu darbu pētniekam, uzskata Latvijas Nacionālā ahīva vadītāja Māra Sprūdža.

"Krātuves lielākais pluss, ka tai nav speciālas mērķauditorijas. Tajā ievietotais dokumentu komplekts ļauj veikt gan zinātnisko pētījumu, gan interesants tam, kas grib saprast, kas tie dziesmu svētki ir un kas tajos noticis," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" stāsta Sprūdža.

Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā ir izveidota jauna digitālā kolekcija “Dziesmu svētku krātuve”. Šis ir projekts, ko veido Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar sadarbības partneriem – Latvijas Nacionālo arhīvu, Rakstniecības un mūzikas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju. Viens no sadarbības partneriem ir arī Latvijas Radio, kas krājumu papildinājis ar raidījumiem par dziesmu svētkiem, ko savulaik veidojis muzikologs Oļģerts Grāvītis.

Lasītākās ziņas

"Skatāmies, lai būtu kā vietne, ko var papildināt ar materiāliem no dažādiem svētkiem," skaidro Ieva Muižniece.

Latvijas Nacionālais arhīvs krātuvei piedāvājis dokumentus, kas atspoguļo dziesmu svētku neredzamo pusi par to, kā top svētki.

Plašāka informācija un raidīju sižetu iespējams noklausīties portālā lsm.lv.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti