Dalies:

Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā studējošie jaunie Latvijas talanti piedalās 12.Saeimas vēlēšanās

Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā studējošie jaunie Latvijas talanti piedalās 12.Saeimas vēlēšanās
  • 05. Oct. 2014

Pieci Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas studenti - Kristīne, Roberts un Margarita Balanas, Katrīna Gupalo un Raivis Misjuns nupat ir nobalsojuši Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā un aicina ikvienu nepalikt vienaldzīgiem pret šo svarīgo notikumu.

Lai gan šobrīd jaunieši studē ārzemēs, viņu nākotnes plāni un sapņi ir saistīti ar aktīvu darbību Latvijas mūzikas un kultūras dzīvē. Kristīne Balanas, kura jau ir sadarbojusies ar izcilākajiem Lielbritānijas mūziķiem un orķestriem, 8.novembrī priecēs Latvijas klausītājus izpildot S.Prokofjeva 2.vijoļkoncertu ar orķestri Sinfonietta Rīga. 

Savukārt Katrīna Gupalo, kura jau ir vairāku starptautisku pianistu konkursu laureāte, ir iekarojusi Latvijas Televīzijas skatītāju sirdis konkursā "Radīti mūzikai". Jaunā čelliste Margarita Balanas nesen debitējusi Austrālijā Starptautiskajā Čellistu Festivālā Adelaīdā. 

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat viņa kopā ar māsu Kristīni ir sadarbojusies ar neakadēmiskās mūzikas zvaigznēm - Robiju Viljamsu, Eltonu Džonu un grupu Pink Martini.  Roberts Balanas, kurš ar savu vijoļspēli ir apbūris britu klausītājus labākajās Anglijas koncertzālēs, šobrīd gatavojas koncerttūrei Singapūrā, kā arī koncertsērijai arPink Floyd nākamā gada pavasarī. 

Savukārt Raivis Misjuns līdztekus kontrabasa spēlei apgūst arī kompozīcijas mākslu – viņa skaņdarbs stīgu orķestrim tiks pirmatskaņots Karaliskās Mūzikas akadēmijas slavenajā koncertzālē Duke’s Hall.

Jaunieši ielūdz visus Londonā dzīvojošos latviešus uz Latvijas bērnu grāmatu ilustrāciju izstādi 7.oktobrī plkst.18.30 Vestminsteres References bibliotēkā , kur viņi atskaņos speciāli šim notikumam radītu programmu. Tieši šādi pasākumi dzīvojot ārzemēs ir ārkārtīgi svarīgi latviešu identitātes un kopības sajūtas saglabāšanai.

Ziņas autore: Aira Laiviņa, Publicitātes koordinatore
Publicitātes foto

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti