Dalies:

Londonā svin Latvijas Universitātes 99. gada svētkus

Londonā svin Latvijas Universitātes 99. gada svētkus
  • 15. Oct. 2018

Sestdien, 13. oktobrī, Daugavas Vanagu Londonas namā tika atzīmēti Latvijas Universitātes 99. gada svētki, kur ar akadēmisko runu “Latvijas lielā iespēja 21.gadsimtā: tehnoloģiju lielvalsts” uzstājās TechHub Riga līdzdibinātājs Andris Bērziņš, informē Latvijas vēstniecības pārstāve Apvienotajā Karalistē  Sanita Lapkase.

Svētkus atklāja Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže, sveicot dzimšanas dienā vienu no pasākuma galvenajām rīkotājām un svētku tradīcijas atjaunotājām Lielbritānijā - Rutu Abakuks. Šo svētku tradīcija Lielbritānijā, kas bija pārtraukta kopš 1993.gada, tika atjaunota pagājušā gadā.

A.Bērziņš savā runā lika uzsvaru uz Latvijas kā mazas valsts priekšrocībām - talantīgi un radoši cilvēki, esošie sasniegumi un iegūtā starptautiskā pieredze, jaunuzņēmumiem labvēlīga vide, spēja jau no paša sākumā domāt par ieiešanu lielajos tirgos u.c., lai Latvija izvirzītos globālos līderos tehnoloģiju jomā.

Lasītākās ziņas valstī

Ļoti spilgti tika atzīmēti jau esošie Latvijas veiksmes stāsti kā MikroTik, Nordigen, Gamechanger AudioLatvijas valsts meži u.c., par kuriem nepieciešams runāt un lepoties daudz vairāk. Tas ļautu arī mūs sabiedrībai labāk saprast un noticēt, ka Latvijā ļoti veiksmīgi virzās uz priekšu, vienlaikus ceļot arī uzņēmumu un uzņēmēju prestižu.

Pēc akadēmiskās runas sekoja interesanta un dzīvīga diskusija gan par Latvijas priekšrocībām - talantīgie cilvēki un viņu idejām sekmīgi attīstītā jaunuzņēmumu ekosistēma, gan vēl risināmajiem jautājumiem tiesiskuma un izglītības jomās.

Latvijai, ieejot savā simtgadē, ir visas iespējas kļūt par tehnoloģiju jomā vadošu valsti, īpaši tādās jomās kā kvantu tehnoloģijas, robotika un mākslīgais intelekts. Mūsu talantīgie cilvēki un viņu veiksmīgie uzņēmumi ir Latvijas spožās nākotnes garants.

Svētku oficiālā daļa noslēdzās ar muzikālo priekšnesumu no “The Breeze Acoustic Duo”, kam sekoja neformāla pieņemšana.

Foto: Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti