Dalies:

Londonā notika Latvijas simtgades seminārs “Uzbrukums Ceturtajai varai: žurnālistu slepkavības un apcietināšanas”

Londonā notika Latvijas simtgades seminārs “Uzbrukums Ceturtajai varai: žurnālistu slepkavības un apcietināšanas”
  • 01. Nov. 2018

Vārda brīvība mūsu Rietumu demokrātijās tiek pieņemta kā pašsaprotama, tomēr brutāli uzbrukumi žurnālistiem kļūst aizvien biežāki visā pasaulē. Diemžēl sabiedrība ne vienmēr apzinās, ka kvalitatīva žurnālistika ir arī instruments politiskās atbildības un patiesas demokrātijas nodrošināšanai – secināja diskusijas dalībnieki pārpildītajā Londonas Frontline Club zālē, kur ar Latvijas vēstniecības AK atbalstu 26.oktobrī notika saruna “Uzbrukums Ceturtajai varai: žurnālistu slepkavības un apcietināšanas”. Pasākumā izskanēja arī Latvijas pieredze un sniegums vārda brīvības nodrošināšanas jomā, tika pieminētas tādas Latvijas likumdošanas iniciatīvas cilvēktiesību nodrošināšanas jomā kā, piemēram, t.s. Magņitska likuma pieņemšana, informē Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē.

Diskusijā, kuru vaīja pieredzējušais kara korespondents Vons Smits (Vaughan Smith), ar savām pārdomām dalījās arī latviešu izcelsmes žurnālists un korespondents Pēteris Greste, kurš pats ir pieredzējis vairāk nekā gadu ilgu apcietinājumu Ēģiptē. Sarunā piedalījās arī  ”Reportieri bez robežām” AK biroja direktore Rebeka Vinsenta (Rebecca Vincent) un starptautiski godalgotie žurnālisti Safa Al Ahmada (Safa Al Ahmad) un Lorens Ričards (Laurent Richard).

Diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka aizvien vairāk pieaug apdraudējums žurnālistiem, kuri strādā pie bīstamām tēmām, tādām kā politiskā korupcija. Ievērojot komunikāciju tehnoloģiju attīstību, kvalitatīvie žurnālisti aizvien biežāk kļūst par traucēkli propagandas izplatīšanai un manipulēšanai ar sabiedrības viedokli. Pieaug ar nolūku nogalināto žurnālistu skaits. Klātesošos šokēja fakts, ka 9 no 10 žurnālistu slepkavībām netiek atklātas. Tai pat laikā sabiedrība ne vienmēr apzinās pētnieciskās žurnālistikas lomu demokrātiskas sabiedrības funkcionēšanā, politiskās atbildības principa nodrošināšanā. Vājāka kļūst cilvēku reakcija uz brutāliem mēģinājumiem neērtos žurnālistus apklusināt.

Lasītākās ziņas valstī

Pasākumā vārds tika dots arī Latvijas vēstniecei AK Baibai Bražei, kura runāja par Latvijas sabiedrības pamatvērtību nozīmi, īpaši izceļot vārda brīvības nodrošināšanu. Vēstniece stāstīja par konsekvento darbu, kas Latvijā tiek īstenots mediju pratības veicināšanai un kvalitatīvās žurnālistikas atbalstam. B.Braže uzsvēra, ka kvalitatīvā žurnālistika un mēdiju pratība ir kritiski svarīgas, lai pretdarbotos dezinformācijas un propagandas izaicinājumiem, kas mūsdienu globālās informācijas aprites apstākļos kļūst aizvien nopietnāki.

Pasākums rīkots Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros Latvijas vēstniecībai Apvienotajā Karalistē sadarbojoties ar Frontline Club Londonā un Pēteri Gresti.

Foto: Latvijas vēstniecība AK

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti