Dalies:

Londonā iepazīstina ar latviešu folkloru un mūzikas instrumentiem

Londonā iepazīstina ar latviešu folkloru un mūzikas instrumentiem
  • 22. May. 2015

20.maijā Eiropas mājā Londonā notika profesora un muzikologa Valda Muktupāvela koncertlekcija "Latvijas mūzikas instrumenti: mīti un tradīcijas".

Pasākumu atklājot, dalībniekus uzrunāja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Londonā lingvistikas nodaļas vadītāja Angelika Petrita (Angeliki PETRITS), kā arī Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē kultūras atašeja Irēna Hamiltone.

A.Petrita uzsvēra, ka laikā, kad Latvija vada prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, visiem ir iespēja mācīties vairāk par latviešu bagāto kultūru un tradīcijām arī caur stāstiem un mūziku.

Lasītākās ziņas valstī

Lekcijas sākumā V. Muktupāvels sniedza pārskatu par to, kas ir latvieši un kādas ir to tradīcijas un kultūra, kā arī sniedza vēsturisku ieskatu latviešu folklorā, izceļot dainas, kas runā par latviešu mūzikas instrumentiem.

Muzikologa stāstījums skāra gan seno, gan mūsdienu latviešu garīgo un muzikālo dzīvi, fokusējoties uz tradicionālajiem latviešu instrumentiem: ragu, varagānu, kokli un dūdām. Lekcija mijās ar koncertu, kuras laikā profesors demonstrēja, kā skan katrs no līdzi paņemtiem mūzikas instrumentiem, kā arī iesaistīja publiku latviešu folkloras izdziedāšanā.

Pasākumu noslēdza Londonā mītošā folkloras grupa "Kokļu zapte", kas izpildīja oriģināldarbus, kas rakstīti tieši koklei.

Plašajā apmeklētāju pulkā Eiropas mājā varēja sastapt diplomātus, Eiropas Komisijas pārstāvjus, ārvalstu kultūras centru, mākslas un mūzikas pārstāvjus, kā arī Apvienotajā Karalistē mītošos tautiešus.

Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Londonā.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā Karalistē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti