Dalies:

Lommeles Brāļu kapos piemin karos kritušos un deportācijās aizvestos latviešus

Lommeles Brāļu kapos piemin karos kritušos un deportācijās aizvestos latviešus
  • 12. Jun. 2018

Svētdien, 10. jūnijā, Latvijas vēstniecības Beļģijā pagaidu pilnvarotā lietvede Egita Lase piedalījās piemiņas svētbrīdī Lommeles (Lommel) Brāļu kapos. Ikgadējo atceres pasākumu rīko Beļģijas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze, lai pieminētu karos bojā gājušos, deportācijās aizvestos un pasaulē izklīdinātos latviešus.

Svētbrīdī prāvests Klāvs Bērziņš un mācītājs Rinalds Gulbis pieminēja tos, kas aktīvi iesaistījušies Latvijas pastāvēšanai zīmīgās cīņās, kā kviešu graudi ziedojot savas dzīves, lai nākamās paaudzes varētu dzīvot drošākā un spēcīgākā valstī.

Atceres pasākumā no Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas un Austrālijas sabraukušos latviešus uzrunāja arī pagaidu pilnvarotā lietvede Egita Lase. Aicinot turpināt stāstīt Latvijas vēstures stāstu tumšās un gaišās lappuses, Egita Lase atgādināja: “Šodien daudzas lietas savā dzīvē esam pieņēmuši kā pašsaprotamas un garantētas. Mēs brīvi runājam par to, ko domājam, brīvi ceļojam, viss šķiet sasniedzams un iespējams. Tomēr mēs nedrīkstam aizmirst, ka tas ir sūri un grūti izcīnīts, ka arī šodien mums jābūt gataviem nosargāt Latviju.”

Pēc svētbrīža klātesošie nolika ziedus uz kapiem, kuros apbedīti vairāk nekā 39 tūkstoši Pirmā un Otrā pasaules karā kritušo karavīru, tostarp ap 90 latviešu. Kapsētas kriptā karos kritušos pieminēja ar klusuma brīdi.

Ekumēniskais piemiņas svētbrīdis Lommelē tiek regulāri rīkots kopš 1958. gada. Pēdējos gados atceres pasākumā piedalās arī pārstāvji no Zedelgemas (Zedelgem), kurā pēc Otrā pasaules kara nonāca gandrīz 12 000 latviešu karagūstekņu. Ilggadējās Zedelgemas pilsētas un Latvijas Okupācijas muzeja sadarbības rezultātā 2018. gada 23. septembrī netālu no karagūstekņu nometnes tiks atklāts Brīvības laukums (Brivibaplein) un Kristapa Gulbja veidotais piemineklis “Latvijas stāvstrops”.

Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti