Dalies:

Lolita Ritmane un Eimija Andersone Rīgā ieskaņos jauna koncertuzveduma mūziku

Lolita Ritmane un Eimija Andersone Rīgā ieskaņos jauna koncertuzveduma mūziku
Foto: Karīna Miezāja
  • 16. Feb. 2020

Ievērojamās mūziķes – amerikāņu diriģente un producente Eimija Andersone (Amy Andersson) un latviešu komponiste Lolita Ritmane 24. februārī dosies uz Rīgu, lai kopā ar Latvijas mūziķiem ieskaņotu koncertuzveduma Women Warriors: The Voices of Change („Varones: Pārmaiņu balsis”) mūziku. Darbs ilgs līdz 2. martam. Eimija Andersone un Lolita Ritmane kopā ar skaņu inženieŗiem Marku Matsonu (Losandželosa) un Vari Kurmiņu (Latvija) Latvijas Radio 1 studijā ieskaņos 19 skaņdarbus. 


Lolita Ritmane

Women Warriors: The Voices of Change orķestŗa ieskaņojumam sadarbībā ar Latvijas Nacionālā simfōniskā orķestŗa fonda priekšsēdi Edgaru Saksonu tiks izvēlēti Rīgas labāko orķestŗu mūziķi. Mūzikas ieskaņošanas laikā tiks filmēti materiāli dokumentārfilmaiWomen Warriors: The Voices of Change, ko paredzēts izrādīt filmu festivālos un izmantot reklāmai īpašiem projektiem ar orķestŗiem un universitātēm.

Darbs notiks tajā pašā studijā, kuŗā pērn Lolita Ritmane ieskaņoja mūziku kaŗa drāmai „Dvēseļu putenis”. Šīs filmas pirmizrāde Latvijābija pērnruden, piecu nedēļu laikā to redzēja 207 892 skatītāji.

Lasītākās ziņas valstī

Koncertuzveduma Women Warriors: The Voices of Change pirmizrāde, kuŗā Eimija Andersone diriģēja orķestri Orchestra Moderne, bija 2019. gada 20. septembrī Linkolna centrā Ņujorkā. Šī skaņdarba divpadsmit daļas atspoguļo 800 gadu cīņu par sievietes tiesībām un cilvēktiesībām.

Desmit komponistes radīja orģinālskaņdarbus sinchronizācijā ar dokumentārfilmu (tā tapa līdztekus koncertprogrammai), koncertā skanēja arī dziesmas.

Lolita Ritmane koncertuzvedumam komponēja trīs daļas, un fināla skaņdarbā We Rise („Mēs ceļamies”) piedalījās Rīgas Doma mei- teņu koris „Tiara” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Žurnālisti un skatītāji apsveica Women Warriors autores, māksliniekus un diriģenti par unikālo pieredzi, sadarbību, sociālo ietekmi un spēju izraisīt cerību un radīt drosmi.

Diriģente un producente Eimija Andersone irļoti apmierināta par sadarbību ar Lolitu Ritmani gan Kārnegija zālē un Linkolna centrā, gan Latvijā. Pirmizrādē Ņujorkā bija īpašs noti- kums, kas aizrāva elpu, un jādomā, tā ne mazāk iespaidos mūzikas mīļotājus visā pasaulē. Komponiste Lolita Ritmane lepojas par iespēju strādāt kopā ar Eimiju Andersoni un zina, ka koncertuzvedumu ieskaņos Latvijas izcilākie mūziķi.

Autors: Dienvidkalofornijas latviešu informācijas biļetēns

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti