Dalies:

LNT Ziņas: Valdība apstiprina Latvijas oficiālo “Brexit” pozīciju

LNT Ziņas: Valdība apstiprina Latvijas oficiālo “Brexit” pozīciju
  • 09. Jan. 2019

Otrdien, 8.janvārī, valdībā apstiprināta Latvijas oficiālā pozīcija par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Tas ļaus Latvijai balsot un izteikties visās ES institūcijās, kur tas ir nepieciešams par “Brexit” vienošanās apstiprināšanu. Taču, pieaugot politiskajai neskaidrībai pašā Lielbritānijā, nav zināms, vai maz šai Latvijas pozīcijai būs nozīme.

 

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas oficiālajai pozīcijai “Brexit” jautājumā, kas aizstāv mūsu uzņēmēju un Latvijas valsts piederīgo sociālekonomiskās tiesības Lielbritānijā, jēga būs vienīgi tikai tad, ja vispirms paši briti savā parlamentā nākamnedēļ ratificēs gan izstāšanās līgumu, gan arī nākotnes attiecību deklarāciju. Un Latvijai nenāk par labu Lielbritānijas iekšpolitiskā sašķeltība, kas arvien izteiktāk signalizē tā dēvētā cietā “Brexit” iespējamību.

Elīna Pinto, Eiropas latviešu apvienības viceprezidente: "Šī brīža situācijā, ja notiek Lielbritānijas izstāšanās bez vienošanās, tad nav skaidrības, vai Latvijas piederīgie Lielbritānijā, atgriežoties Latvijā, spēs saņemt savas sociālās garantijas, kas tur iegūtas. Starp šīm garantijām ir pensijas, bezdarbnieku pabalsti un to eksporta iespējas, cilvēkiem atgriežoties darba meklējumos vai pensijas vecumā."

Avots: Skaties.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti