Dalies:

LNT ziņas: Līderu debates: Vai par valsts galveno attīstības rādītāju būtu jānosaka laimes indekss?

LNT ziņas: Līderu debates: Vai par valsts galveno attīstības rādītāju būtu jānosaka laimes indekss?
  • 20. Sep. 2018

Vai galvenajam valsts attīstības rādītājam vajadzētu būt laimes indeksam, nevis iekšzemes kopproduktam? Un kā vērtēt ideju atļaut veidot karavīru arodbiedrības? Šie un citi jautājumi vakar izskanēja “Skaties.lv” un “Re:TV” debatēs par politisko partiju programmām. 

Otrajā politisko partiju priekšvēlēšanu diskusiju cikla ”Līderu debates” raidījumā, kas otrdien tiešraidē bija skatāms portālā ”Skaties.lv” un kanālā ”Re:TV”, piedalījās valdošā politiskā partija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), savulaik Ingunas Sudrabas dibinātā ”No sirds Latvijai”, kā arī politikas jaunpienācēja, kreisi noskaņotā partija ”Progresīvie”.

ZZS pārstāvēja pašreizējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura galvenokārt solīja turpināt valdības jau iesāktos darbus kā, piemēram, ēnu ekonomikas samazināšana.

Lasītākās ziņas valstī

”Mūsu mērķis ir katru gadu samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru par 1% no IKP, kas dod 100 miljonus eiro papildu ieņēmumus valsts budžetā. Pirmkārt ir svarīgi nešaut ar lielgabalu pa zvirbuļiem, bet strādāt tajās jomās, kur ir lielākais ēnu ekonomikas īpatsvars,” norādīja Reizniece-Ozola.

Tikmēr ”Progresīvo” pārstāve debatēs, ”Latvijas Samariešu apvienības” darbiniece Inga Liepa-Meiere vērsa uzmanību uz to, ka valsts attīstību nenosaka tikai budžetā iekasētā nauda un iekšzemes kopprodukta pieaugums. Pieņemot lēmumus sabiedrībai būtiskos jautājumus, būtu jāņem vērā arī tāds rādītājs kā laimes indekss: “Protams, mēs negribam pilnībā ignorēt šo IKP, bet akcentēt, ka nepieciešams ņemt vērā arī citus aspektus. Latvija šobrīd ir 53. vietā no 156. Igauņi ir aiz mums, lietuvieši pirms mums.”

Runājot par valsts drošības un aizsardzības jautājumiem, plašākās diskusijas izvērtās par militārpersonu nodrošinājumu. “Karavīru alga aizvien ir 850. Ja mēs esam izpildījuši 2% NATO, tad, lūdzu, arī mūsu karavīriem algas, kādas ir Amerikas karavīriem un pārējo valstu karavīriem,” sacīja NSL Saeimas deputāta amata kandidāts Gints Gābers.

 

Pilno raksta versiju lasiet portālā skaties.lv
Foto: Oļegs Visockis, Skaties.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti