Dalies:

LNT Ziņas: “Izlasa vienu teikumu un pieņem to kā patiesību” – tiesībsargu satrauc balsstiesīgo skolēnu zināšanas par vēlēšanām

LNT Ziņas: “Izlasa vienu teikumu un pieņem to kā patiesību” – tiesībsargu satrauc balsstiesīgo skolēnu zināšanas par vēlēšanām
  • 21. Aug. 2018

Vai balsstiesīgajiem skolēniem ir pietiekoša izpratne par vēlēšanām? Par to ir bažas Tiesībsarga birojam, tāpēc kopā ar konstitucionālo tiesību ekspertiem sāktas vēlēšanu pratības apmācības vidusskolu skolotājiem, vēsta LNT Ziņas.

“Izlasa vienu teikumu un pieņem to kā patiesību, īstenību. Skumji ir tas, ka nav tās analītiskās pieejas, nav tās kritiskās domāšanas un šiem Informācijas telpas “spridzinātājiem” ir ļoti viegli ietekmēt ikviena cilvēka domāšanu, it īpaši jauniešus, kuri vienu teikumu – “spridzinošu” teikumu – pieņem par patiesību,” pauž tiesībsargs Juris Jansons.

Lai šo situāciju mainītu, Tiesībsarga pieaicinātie konstitucionālo tiesību eksperti no šodienas sāk apmācīt 10., 11. un 12. klašu skolotājus, lai viņi pārliecinoši prastu skolēnos radīt apziņu par vēlēšanu nozīmi, iespējām ar pilsoniski sabiedriskām aktivitātēm ietekmēt politiskos lēmumus.

Lasītākās ziņas valstī

Plašāka informācija portālā skaties.lv

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti