Dalies:

LNT 900 sekundes: Latvieši Grenlandē palīdz atrast ledū iesalušu ASV kara lidmašīnu

LNT 900 sekundes: Latvieši Grenlandē palīdz atrast ledū iesalušu ASV kara lidmašīnu
  • 12. Sep. 2018

Latvijas kompānija Grenlandē palīdz meklēt pazudušu ASV Otrā pasaules kara lidmašīnu. Ekspedīcijas laikā izdevies pārliecināties, ka Latvijā radītā tehnoloģija – drona un ģeoradara hibrīds – spēj ātri un precīzi uzrādīt lielus objektus dziļi ledū, vēsta LNT 900 sekundes.

Kompānija gājusi tālāk un testē aparatūru arī virs sauszemes, palīdzot arī Latvijas armijai nesprāgušas munīcijas meklējumos.

ASV “P-38” iznīcinātājs kopā ar citām septiņām lidmašīnām 1942. gada jūlijā devās palīdzēt sabiedrotajiem cauri Grenlandei uz Eiropu. Taču laikapstākļu dēļ lidmašīnas nomaldījās un bija spiestas nosēsties uz Grenlandes ledus.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijā izveidotas kompānijas “SPH engineering” pārstāvis Jānis Ķuze stāsta, ka arī viņiem bija jāpiedzīvo Grenlandes mainīgos un brīžiem skarbos laikapstākļus.

“Apmaldījās vesela eskadra, lidojot uz Islandi. Saprotot, ka neaizlidos, – migla uznākusi. To arī mēs piedzīvojām, ka nevarējām izlidot uz nepieciešamo vietu,” min Ķuze.

Amerikāņu ekspedīcijas organizatori bija noguruši lidmašīnas meklēt ar radaru, kas uzkabināts uz ragavām. Tāpēc uzrunāja Latvijas kompāniju, lai tā radītu efektīvāku tehnisku risinājumu, kas zem ledus iesalušu lidmašīnu meklēšanu padarītu ātrāku.

Video sižets un plašāka informācija portālā skaties.lv

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti