Dalies:

Latvijas uzņēmumi cenšas veicināt #paliecmājās kustību

Latvijas uzņēmumi cenšas veicināt #paliecmājās kustību
LETA/Ieva Lūka
  • 20. Mar. 2020

Aizvien vairāk uzņēmumu cenšas atbalstīt kustību #paliecmājās, piedāvājot veidus, kā saturīgi aizpildīt laiku. Latviesi.com apkopo dažus piedāvājumiem.

LNOB un LMT aicina baudīt operu un baletu

Sākot no šodienas, Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) sadarbībā ar "Latvijas mobilo telefonu" (LMT) piedāvā turpmāko četru nedēļu laikā mājās skatīties digitālo ciklu "Piektdienas un sestdienas vakars Operā", informē LNOB pārstāve Irbe Treile.

Lasītākās ziņas valstī

Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā un "LMT Straumē" varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas. Pie katras pārraides būs pieejams arī operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentārs par gaidāmo izrādi, pavēstīja Treile.

Šodien no plkst.19.00 LMT Viedtelevīzijā, lietotnē "LMT Straume" un internetā "straume.lmt.lv" būs skatāma itāļu komponista Džakomo Pučīni opera "Manona Lesko" ar pasaulslaveno lietuviešu soprānu Asmiku Grirgorjanu titullomā un Sergeju Poļakovu de Grijē lomā, Manonas brāļa lomā varēs redzēt Jāni Apeinis, Žeronta lomā - Krišjānis Norvelis.

Savukārt 21.martā no plkst.19.00 varēs skatīties franču komponista Žorža Bizē operu "Karmena". Šajā iestudējumā titullomu atveido Ramona Zaharija, kas 2020./2021.gada sezonā Karmenas lomu interpretēs Metropolitēna operā, Dona Hosē lomā - Dmitrijs Golovņins, Eskamiljo lomā - Jānis Apeinis, Mikaēlas lomā - Laura Teivāne.

Turpmākā "Piektdienas un sestdienas vakaru Operā" programma tiks izsludināta katras nedēļas sākumā.

"Tet" dāvina bezmaksas filmas

Lai pašizolēšanās laikā atbalstītu sabiedrību, uzņēmums "Tet" dāvina bezmaksas filmas, kuras pieejamas tiešsaistē - "Shortcut" lietotnē īpaši izveidotā bezmaksas sadaļā #paliecmājās. Jau šajā nedēļas nogalē #paliecmājās sadaļā ikviens var noskatīties: "Paradīze'89", "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", "Lote no izgudrotāju ciema", "Mīlas afēra", "Simt soļu ceļojums", "Papucis" un citas filmas.

Filmu klāsts tiks papildināts katru piektdienu - tieši pirms nedēļas nogales. Filmu sadaļa #paliecmājās pieejama arī "Helio" interaktīvajā televīzijā. Bezmaksas filmu piedāvājums papildina "Tet" dāvanu grozu - jau pagājušajā nedēļā ģimeņu atbalstam laikā, kad slēgtas izglītības iestādes un liela daļa vecāku izvēlas bērnus nevest uz bērnudārziem, visi "Helio" interaktīvās televīzijas klienti dāvanā saņēma "Bērnu tematisko paku" un pašiem mazākajiem skatītājiem īpaši pielāgoto un drošo "Bērnu stūrīti". Savukārt "Helio" virszemes televīzijas klienti - "Bērnu un jauniešu paku".

Dailes teātris atver digitālo izrāžu arhīvu

Sadarbībā ar Latvijas Televīzijas īstenoto projektu “Teātris.zip” Dailes teātris ir padarījis pieejamas skatīšanai internetā 10 teātra izrādes. Izrādes būs pieejamas uz aptuveni mēnesi – laiku, kamēr valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un apmeklēt teātri klātienē nav iespējams.

Dailes teātra izrādes skatītājiem pieejamas teātra Youtube.com kontā. Tur atradīsiet tādus uzvedumus kā “Vārnu ielas republika”, “Pīters Pens”, “Marlēna”, “Marija Stjuarte”, “Iespējamā tikšanās” un citas.

Šefpavārs Mārtiņš Sirmais tiešsaistē gatavos ēst

Lai sniegtu iedvesmu ikdienas maltītēm un vakariņu gatavošanu pārvērstu kopīgā piedzīvojumā, "Rimi" gardēdis Mārtiņš Sirmais no piektdienas, 20.marta, darba dienu vakaros plkst. 18.00 gatavos Facebook tiešraidē "Vakariņas "Rimi" virtuvē kopā ar Mārtiņu Sirmo". Šī nebūs parasta pārraide, kuru noskatīties, sēžot dīvānā. Šī būs iespēja ikvienam gatavot pašam savā virtuvē pavāra vadībā un tiešsaistē uzdot jautājumus Mārtiņam Sirmajam.

"Lai gan daudzās jomās dzīve ir nolikta uz bremzēm, mums visiem joprojām gribas ēst. Un kāpēc gan, lai to nedarītu garšīgi un interesanti arī neierastos apstākļos! Tas ir arī labs veids, kā iztukšot pārtikas uzkrājumus un neizmest produktus atkritumos," stāsta Mārtiņš Sirmais.

Pirmās tiešraides tēma - rīsi! "Mēs visi zinām, ka rīsus var vārīt, bet cik tad ilgi ēdīsi vārītus rīsus. Tāpēc esmu izvēlējies dažas foršas receptes, ar ko atsvaidzināt savu rīsu repertuāru. Tā kā pašlaik nevaram fiziski ceļot, piedāvāju nelielu ceļojumu pa dažādu valstu nacionālajām virtuvēm," atklāj Sirmais.

Jaunais Rīgas teātris lasa grāmatas

Jaunais Rīgas teātris savu aktieru talanta cienītājus ik dienu iepriecina ar jauniem tiešsaistes grāmatu lasījumiem. Vietnē JRT vietnē Vimeo jau publiskojis Gundara Āboliņa lasījumus no Džovanni Bokačo darba "Dekamerons", Kaspara Znotiņa lasītās Kārļa Skalbes "Mazās piezīmes" un latviešu ticējumus un pasakas Viļa Daudziņa izpildījumā. 

Ik dienu šajā vietnē tiek pievienoti jauni lasījumi.

Latvijas Radio 3 «Klasika» aicina uz digitālo koncertzāli​

Latvijas Radio 3 "Klasika" rīkotie koncerti Latvijas Radio 1. studijā beidzamajos gados ieņēmuši īpaši nozīmīgu vietu Latvijas koncertdzīvē. Klātienē un tiešraidē klausītājiem tiek piedāvātas stilistiski daudzveidīgas programmas, kas ir saistošas dažāda gadagājuma klausītājiem un atšķirīgu žanru cienītājiem – no klasiķu meistardarbiem līdz džeza standartiem un pirmatskaņojumiem, norāda radio "Klasika". Tagad daudzu koncertu video ieraksti tiek piedāvāti medija Youtube.com kontā.

Teātra izrādes, kinofilmas un koncerti no Latvijas Televīzijas krājumiem

LSM.LV ziņo, ka domājot par teātra skatītājiem, kuriem šobrīd nav iespēju baudīt izrādes klātienē, īpašā plānojuma ietvaros svētdienās pulksten 13.55 būs vērojama raidījuma “Teātris.zip” izlase – ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ierakstītas Latvijas teātru izrādes. 22. martā šajā laikā būs vērojams Nacionālā teātra izrādes “Leo. Pēdējā bohēma” ieraksts, savukārt nākamajās nedēļās – Dailes teātra izrāde “Nakts vēl nav galā” un Valmieras teātra “Raudupiete”. Savukārt no 28. marta LTV7 sestdienās pulksten 13.40 būs vērojamas bērnu izrādes. Kā pirmā – Dailes teātra “Vārnu ielas republika”.

Latvijas Televizijas interneta atskaņotājā replay.lsm.lv arī izveidotas vairākas #paliecmājās sadaļas, kurās bez maksas var noskatīties popmūzikas koncertus, klasiskās mūzikas koncertus, teātra izrādes, ārvalstu filmas un latviešu kino.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti