Dalies:

Likumi jāpilda! VID aicina ēdināšanas uzņēmumus sadarboties

Likumi jāpilda! VID aicina ēdināšanas uzņēmumus sadarboties
  • 28. May. 2019

Pēc kafejnīcas"Kinfield" un Valsts ieņēmumu dienesta publiskā strīda par to, vai nodokļu iekasētāju rīcība pret parādos ieslīgušo uzņēmumu bijusi pamatota, un ēdināšanas nozares pārstāvju paustajām bažām par situāciju šajā jomā, tostarp problēmām saistībā ar nodokļu samaksu,Valsts ieņēmumu dienesta aicina uzņēmumus sadarboties. Restorānu un kafejnīcu īpašnieki ir aicināti pieteikties uz konsultācijām VID.

Šim mērķim izveidota īpaša e-pasta adrese restorani@vid.gov.lv, kurā ēdināšanas uzņēmumu vadītāji var pieteikties uz konsultācijām VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldē, individuāli ar VID speciālistiem izrunājot katru konkrēto gadījumu un kopīgi meklējot iespējamos risinājumus.

VID ģenerāldirektore norāda, ka šādas akcijas mērķis ir dienestam kopā ar uzņēmējiem sakārtot nozari, lai tā varētu sekmīgi darboties, vienlaikus pildot savas saistības pret valsti. “Ir bijis daudz skaļu publisku paziņojumu par situāciju nozarē kopumā, taču ir pienācis laiks produktīvākai rīcībai - jāsēžas pie galda un jārisina katrs konkrētais gadījums. Ir saprotami, ka nozare cīnās, piemēram, par to, lai tai tiktu piemērotas mazākas nodokļu likmes, taču, kamēr likumdevējs nav spēris šādu soli, ir jāpilda tie likumi, kas ir spēkā, un likuma priekšā visi ir vienādi,” tā I. Jaunzeme.

Lasītākās ziņas valstī

E-pasta adrese restorani@vid.gov.lv darbosies no šā gada 28.maija līdz 7.jūnijam. Uzrakstot pieteikumu, uzņēmumu vadītāji saņems uzaicinājumu uz konsultāciju.

Atgādinām, ka restorānu "Kinfield" īpašniece, Vācijas remigrante Kristīne Rožkalne vaino Valsts ieņēmumu dienestu uzņēmuma maksātnespējā. “Slēgts, pateicoties valsts iestādes attieksmei!” - šāds uzraksts bija izlikts restorāna “Kinfield” durvīs Rīgā.  Kafejnīcas īpašniece pārliecināta, ka tieši kontu arests nenomaksātu nodokļu dēļ nav ļāvis izķepuroties no finanšu grūtībām un turpināt darbu. VID visus pārmetumus noraida un skaidro, ka uzņēmumam dots trīs gadu ilgs atmaksas grafiks. Plašāks situācijas izklāsts videomateriālā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti