Dalies:

“Likās, ka sapņoju.” Australia’s Got Talent pusfinālā - arī latviete Elīna Krastiņa

“Likās, ka sapņoju.” Australia’s Got Talent pusfinālā - arī latviete Elīna Krastiņa
No personīgā arhīva
  • 30. Aug. 2019

Austrālijas sieviešu koris “Hummingsong Choir” ar teju 400 dalībniecēm līdz asarām aizkustināja talantu šova “Australia’s Got Talent” žūriju. Šajā nedēļas nogalē būs redzams kora pusfināla uznāciens. Bagātīgajā kora sastāvā ir arī latviete Elīna Krastiņa, kas uz Austrāliju pārvācās pirms deviņiem gadiem.

“Brīdī, kad bijām uz skatuves un šova tiesneši teica savas domas par mūsu priekšnesumu, likās, ka sapņoju - viņi visi raudāja un teica tikai labas lietas, tas viss bija tik nereāli, gluži kā tajos “viral video” no talantu šoviem, ko bieži redzam feisbukā, bet tas notiek ar tevi, pa īstam!” emocijās ar portālu latviesi.com dalās Elīna.

Lasītākās ziņas valstī

Elīna uz Austrāliju pārvācās pēc studiju beigšanas, jo satika savu otro pusīti - austrāli. Dzīvojot Latvijā, mūzika vienmēr bijusi svarīga viņas dzīves sastāvdaļa, bet Austrālijā to nācās atstāt novārtā. “Ik pa laikam, it īpaši kad Latvijā notika kārtējie Dziesmu svētki, pārņēma ilgas pēc kora dziedāšanas, mēģināju meklēt kādus vietējos korus, bet nekad neko sakarīgu neatradu un nospriedu, ka laikam jau Austrālijā kora dziedāšana nav populāra. Līdz kādu dienu pavisam nejauši dzirdēju kādu mammu skolā pieminam vārdu koris, ar mirdzošām acīm uzreiz lūdzu, lai viņa pastāsta ko vairāk un jau nākamajā nedēļā viņa mani paņēma līdzi uz sava kora mēģinājumu, kur uzreiz jutos kā mājās. Kad sāku kora vadītājai stāstīt, ka esmu no Latvijas un kur tā atrodas, viņa mani pārtrauca un teica, ka protams, ka zina Latviju - pasaules koru lielvalsti!”

Tagad Austrālijas korī viņa dzied aptuveni pusotru gadu. Viņa par savu kori stāsta: “Mūsu kori ir sociālās kopienas (community) sieviešu kori - dziedāt var ikviens, nav jāiztur nekādas atlases vai dziedāšanas pārbaudes un nav vecuma ierobežojumu. Īsā laikā pieprasījums pēc dziedāšanas korī auga un no viena kora ar 35 dalībniecēm tas izauga līdz šobrīd 6 koriem ar aptuveni 450 dalībniecēm Sidnejā. Koris arī regulāri rīko koncertus un vāc līdzekļus, lai palīdzētu no vardarbības ģimenē cietušām sievietēm un bērniem.”

Koris gan dziedot prieka pēc, dalībniecēm tā ir kā terapija. Tāpēc šovs bija pavisam jauns izaicinājums. “Lai parādītu pasaulei, kas ir iespējams ar vienkāršu vēlmi sanākt kopā un dziedāt sev par prieku un atbalstīt citam citu, justies piederīgam grupā, kurā ir tik daudz dažādu vecumu un dzīvesgājuma sieviešu, kas, kopā sanākot, kļūst par vienu veselumu. Jau no paša sākuma šova producenti bija sajūsmā, mūsu kori dzirdot. Redzēt pieaugušus vīriešus - operatorus, režisorus, skatuves darbiniekus utt. raudam aizskustinājuma asaras kļuva par pavisam pierastu lietu, jo mūsu stāsts neatstāja nevienu vienaldzīgu. Protams, ka koordinēt gandrīz 400 cilvēku grupu dalībai šovā ir sarežģīti, bet šova veidotāji tiešām pielika lielas pūles, lai viss izdotos.”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti