Dalies:

Līgo svinības Lielbritānijā «Jāņu festivāls 2019» apmeklēja 4 000 latviešu

Līgo svinības Lielbritānijā «Jāņu festivāls 2019» apmeklēja 4 000  latviešu
"Bērzes Strazdi"
  • 26. Jun. 2019

Jau astoto gadu pēc kārtas lielāko pasākumu rīkotāji diasporas latviešiem – apvienība «Bērzes Strazdi» pulcēja vairākus tūkstošus tautiešus pēdējās desmitgades vērienīgākajās Jāņu svinībās ārpus Latvijas. Lielais Līgo pasākums – «Jāņu festivāls 2019» – notika no 21. līdz 23. jūnijam Lielbritānijas Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā «Straumēni», kā ierasts piedāvājot plašu un saistošu pasākumu rogrammu. Pasākumu apmeklējuši 3993 latviešu un otrajā festivāla dienā biļetes jau bija izpārdotas, informē rīkotāji.

Izpārdotās Jāņu svinības lepojās ar daudzveidīgu muzikālo piedāvājumu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas gaumēm. Festivāla ietvaros notika latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti ar latviešu viesmākslinieku kā Viktors Lapčenoks, «Apvedceļš», «Eolika», «Bermudu divstūris», Ansis un citu uzstāšanos, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, izklaide ar Jāni Jarānu, Olgas disenīte, latviešu kultūras un tradīcijas pasākumi, tradicionālās latviešu sporta spēles, amatnieku tirdziņš. 

Atzīmējot vasaras saulgriežus, festivālā notika arī Lielbritānijas latviešu tautas deju kopu, folkloras un muzikālo kopu lielkoncerts «Jāņu nakts brīnumu pilna», pirms kura svinīgo uzrunu teica vēstniece Baiba Braže un jau otro gadu pēc kārtas latviešu kopienu «Straumēnos» sveica īpašais viesis – Lielbritānijas parlamenta loceklis Alberto Kosta. Par pasākuma kulmināciju kļuva latviešu pāris Agnese un Jānis, kuri lielkoncerta laikā svinēja kāzas latvisko tradīciju stilā. Vairākus mēnešus atpakaļ, sadarbībā ar pasākuma organizatoriem īstenoja savu sapni - tūkstošiem cilvēku priekšā viens otram sakot jā vārdu. 

Lasītākās ziņas valstī

Ģimenēm un bērniem draudzīgajā festivālā visas trīs dienas bija pieejamas un darbojās septiņas Līgotavas brīvdabas sētas un radošās darbnīcas, katra ar savu tautisko un nacionālo tradīciju programmu, - «Maiznīca», «Vītne», «Uguntiņas», «Spēlētava», «3x3 saieta Lielbritānijā», «Sejas gleznotava», «Zilie brīnumi ar Aldi Kalniņu. 

Vasaras saulgriežu ielīgošanas festivālā bija arī iespēja piedalīties tradicionālās latviešu sporta spēlēs, spēka vīru sacensībās, bērnu un jauniešu meža pārgājienā, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā divas naktis pēc kārtas. Sadarbībā ar latviešu filmu izplatītāju programmu diasporā «Kinopunkts» notika arī pašmāju kino hita filmu «Turpinājums», «Klases salidojums», «Homo Novus» un «Kriminālās ekselences fonds»  kinoseansi. 

Arī laika apstākļi latviešu līgotājus īpaši lutināja, ļaujot tiem izbaudīt īstenus brīvdabas un latviskus Jāņus. Tajos netrūka arī svētku lielkoncerts «Jāņu nakts brīnumu pilna», kurā ar Jāņu dziesmu un deju programmu uzstājās latviešu tautas deju un folkloras kopas, kā arī lielā Jāņu ugunskura kopīga apdziedāšana, aplīgošana un aizdegšana. Festivāla organizēšanā iesaistījās aptuveni 500 festivāla dalībnieki un brīvprātīgie, no kuriem jaunākajam bija 17 gadi, bet vecākajam vairāk nekā 80 gadi.

Pirmos Jāņus «Bērzes Strazdi» sarīkoja 2012. gadā «Daugavas Vanagu» īpašumā «Mūsmājas», kur viņi turpināja tautiešus pulcēt uz Līgo svētkiem arī 2013. un 2014.gadā. Savukārt 2015.gadā «Bērzes Strazdi» piedāvāja nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos. Taču kopš 2016.gada viņi Jāņos tautiešus pulcējuši Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā «Straumēni» .

Pasākums tika īstenots ar Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē atbalstu no valsts budžeta līdzekļiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti