Dalies:

Līgo svētki ir kļuvuši par pastāvīgu tradīciju Seulā, Korejas Republikā

Līgo svētki ir kļuvuši par pastāvīgu tradīciju Seulā, Korejas Republikā
  • 21. Jun. 2018

19. jūnijā Latvijas vēstniecībā Korejas Republikā notika Līgo svētku ieskaņas pasākums, kurā piedalījās aptuveni 60 viesu – latviešu diaspora, Korejā dzīvojošie lietuvieši un igauņi, Latvijas korejiešu draugu grupa, ārvalstu diplomāti, kultūras nozares un mediju pārstāvji. Ar savu klātbūtni pagodināja arī Igaunijas vēstnieks Korejas Republikā (ar rezidenci Tokijā) Jāks Lensments.

Svētku pasākums tika atklāts ar vēstnieka Pētera Vaivara uzrunu, kam sekoja latviešu klasiskās un populārās mūzikas komponistu dziesmu atskaņojums īpašā stīgu instrumentu priekšnesumā, kuru izpildīja Korejas jaunie talanti –  čelliste Džijona Be un alta spēlētāja Sojona Be.

Turpinājumā viesi tika iepazīstināti ar Līgo svētku tradīcijām, klātesošajiem izrādot īpašu interesi par kopīgo sadziedāšanos, kurā ne tikai latvieši, bet arī pārējie viesi dalījās ar savas valsts muzikālajām tradīcijām, kopumā izpildot dziesmas 5 valodās. Savukārt, noslēgumā viesi vienojās kopīgā latviešu tautasdziesmā “Bēdu manu, lielu bēdu” Korejas starptautiskā kora CAMARATA vadībā.  

Lasītākās ziņas valstī

Viesi tika cienāti ar īpašiem no Latvijas un pašmāju sarūpētajiem ēdieniem, tai skaitā, Jāņu sieru, kūpinātām delikatesēm, rupjmaizi, latviešu alu, rasolu un citiem gardumiem.

Vēstniecība pauž pateicību visiem viesiem par aktīvu dalību minētajā pasākumā, pateicoties kuriem, tālajā Seulā tika uzburti īsti latviešu saulgriežu svētki!

Foto: Džoels Lī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti